logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Teatralne lato dla najmłodszych
Miejskie Centrum Kultury przygotowało kulturalną ofertę na wakacje dla najmłodszych. W niedzielę 29 lipca odbędzie się kolejny plenerowy spektakl dla dzieci – w przymuzealnym amfiteatrze przy ul. Mostowej zobaczymy Teatr Władca Lalek ze spektaklem „Cztery mile za piec”.


Jak w każdą wakacyjną niedzielę, zapraszamy najmłodszych bydgoszczan na „Przystań teatr” w amfiteatrze przy ul. Mostowej. Tym razem wystąpi Teatr Władca Lalek ze swoim spektaklem „Cztery mile za piec”. To spektakl interaktywny oparty na motywach poezji ludowej. Wokół motywu przewodniego (poszukiwanie zaginionej lalki) narasta szereg barwnych, krótkich scen. Akcja widowiska oparta jest na schemacie bajki łańcuszkowej, której kolejne ogniwa stanowią epizody czysto zabawowe. To również sztuka dydaktyczna, w której pierwsze skrzypce gra wyobraźnia dziecka i jego twórcze możliwości. Spektakl jest grany z udziałem dzieci i dorosłych.

29 lipca, Teatr Władca Lalek „Cztery mile za piec”, godz. 17.00, amfiteatr przy Mostowej. Wstęp wolny.

Kolejny spektakl, tym razem teatru Muzikanty odbędzie się 5 sierpnia. Młodzi amatorzy teatru zobaczą spektakl „Historia muzyki”.