logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Teatr Kameralny zaprasza po wakacyjnej przerwie
Teatr Kameralny zaprezentował repertuar na wrzesień 2022. W planach m.in. długo wyczekiwana przez widzów premiera „Opowieści z Narnii”, recital i monodram Szymona Jachimka oraz premiera filmu dokumentalnego o Teatrze Kameralnym. Bilety już w sprzedaży – online oraz w kasie Teatru.


Teatr Kameralny po wakacyjnej przygotował dla widzów mnóstwo interesujących propozycji. W programie premiery dla dzieci, spektakle dla starszych widzów i premiera filmu dokumentalnego o Teatrze Kameralnym. „Tu był i … będzie teatr” Tu był i… będzie teatr” to uchwycenie historii miejsca (budynku), tożsamości (wywiady z mieszkańcami pamiętającymi dawny Teatr Kameralny), faktów na tle historii Miasta Bydgoszczy oraz Rzeczpospolitej Polskiej. Realizacja zadania przyjmie formę filmu dokumentalnego, który zostanie zrealizowany przez Pomorską Fundację Filmową w Gdyni. Wydarzenie ma charakter familijny, wspólnotowy, gdyż angażuje wszystkie pokolenia. Będzie to podróż w czasie, rekonstrukcja, wyobrażenie sobie. Przewodnikiem po historii i miejscu został dyrektor Teatru, Mariusz Napierała. Ta filmowa przygoda była niezwykłym przeżyciem dla wszystkich zaangażowanych; mamy nadzieję, że będzie równie niezwykłym przeżyciem dla wszystkich, którzy obejrzą efekty naszej pracy – mówią twórcy filmu.


We wrześniowym repertuarze znalazła się też długo wyczekiwania przez młodych widzów premiera „Opowieści z Narnii” na podstawie powieści C.S. Lewisa w adaptacji Radosława Paczochy. Widzowie, razem z czwórką rodzeństwa, przeniosą się do niezwykłego świata ukrytego we wnętrzu starej szafy. To będzie niezapomniana przygoda, pełna zwrotów akcji, fantastycznych stworzeń i wyjątkowych bohaterów. „Opowieści z Narnii” to prawdziwe sceniczne widowisko, a przy tym mądry i wciągający spektakl. Premiera odbędzie się 24 września o godzinie 16:00. Spektakl rekomendowany dla dzieci w wieku 7+.We wrześniu Teatr przygotował też propozycje dla starszych widzów – to recital piosenki kabaretowej „Szymon Jachimek - Z dala od tonacji” i monodram Szymona Jachimka „Mamy problem. Monodram macierzyński”, pokazujący rzeczywistość pierwszych miesięcy macierzyństwa i związanym z nim emocjonalnym rollercoasterze. Jeśli masz dziecko, planujesz mieć dziecko, byłaś lub byłeś dzieckiem – warto ten spektakl zobaczyć – zachęcają twórcy. Trwający godzinę monodram dla widzów dorosłych zaplanowano na 17 września na 16:00.Więcej na temat repertuaru i biletów tutaj: www.teatrkameralny.com


Warto wiedzieć:
Teatr Kameralny w Bydgoszczy powstał w kwietniu 2019 r. Pracami Teatru kieruje Dyrektor, Mariusz Napierała, który został powołany na to stanowisko w listopadzie 2019 roku. Od tego momentu rozpoczęła się budowa zespołu Teatru oraz jego programu. Teatr Kameralny w Bydgoszczy to miejsce przeznaczone szczególnie dla najmłodszych widzów.
 
- Realizowane przez nas spektakle, warsztaty, konkursy przygotowywane są z myślą o dzieciach. Zapewniamy rozrywkę oraz edukację. Chcemy bawić, a poprzez zabawę uczyć, zachęcając do uczestnictwa w życiu teatralnym. Pragniemy do tego uczestnictwa zapraszać również całe rodziny, tym samym dając okazję do wspólnego spędzenia czasu w sposób twórczy. Naszą misją jest pobudzanie wyobraźni i kreatywności, stworzenie przestrzeni do spotkania dziecka – w każdym wieku – z aktorem, sceną, opowieścią. Zachęcamy do współtworzenia tej przestrzeni poprzez udział w organizowanych przez nasz wydarzeniach. Familijny, relacyjny, kameralny – taki jest nasz teatr, do którego serdecznie zapraszamy.
 
Teatr Kameralny w Bydgoszczy powstał w kwietniu 2019 roku na mocy Uchwały Rady Miasta Bydgoszczy. Jego pracami kieruje Dyrektor, Mariusz Napierała, który po wygraniu konkursu został powołany na to stanowisko w listopadzie 2019 roku. Od tego momentu rozpoczęła się budowa zespołu oraz programu artystycznego i edukacyjnego.
 
Teatr będzie realizował wydarzenia adresowane w szczególności do dzieci i młodzieży. Nie zabraknie jednak inicjatyw skierowanych do dorosłych, a także seniorów – opowiada dyrektor instytucji Mariusz Napierała.