logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

„Te sprawy” w Teatrze Kameralnym
Świat dorosłych osacza i paraliżuje. Jak może sobie z nim poradzić zwyczajna nastolatka? Jak znaleźć słowa, które wyrażą wszystkie przeżywane emocje? Jak wyzwolić się spod presji cudzych oczekiwań tak, by móc sprostać własnym? Relację z tych zmagań przynoszą „Te sprawy” – muzyczny monodram o dojrzewaniu i poszukiwaniu siebie w ciągle zmieniającej się, trudnej do oswojenia rzeczywistości. Na spektakl już w najbliższy piątek zaprasza Teatr Kameralny.


Przedstawienie rozgrywa się w minimalistycznej przestrzeni, która zapełnia się myślami i wspomnieniami głównej bohaterki. Poznajemy jej realia – codzienne wyzwania, trudne relacje, proces niełatwych lecz nieuchronnych zmian. 

Bohaterka uczy się siebie, poznaje własne pragnienia oraz ograniczenia, a widz – zwłaszcza ten młody – ma szansę poczuć, że ze swoimi rozterkami nie jest sam. Poszukiwanie indywidualnego głosu włącza się w chór innych głosów. Różne drogi, ale wspólny cel – akceptacja siebie, budowanie autentycznych relacji, dążenie do porozumienia mimo różnic.

Spektakl powstał na motywach i fragmentach „Pestek” Anny Ciarkowskiej oraz piosenek Noli. Trwa 60 minut (bez przerwy). Skierowany jest do młodzieży i dorosłych, rekomendowany od 14. roku życia. Może być ważnym pretekstem do dialogu międzypokoleniowego. Za scenariusz i adaptację odpowiadają Sara Lech i Tomasz Kaczorowski.

Teatr Kameralny zaprasza na „Te sprawy” 26, 27 i 28 listopada. Ostatnie bilety do kupienia tutaj.