logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Sylwester z kulturą!
Co robić w ostatnią noc roku? W mieście w tym dniu nie zabraknie atrakcji, a jedną z propozycji jest spędzenie tego wieczoru kulturalnie. Dlatego już dzisiaj przedstawiamy kilka możliwych opcji, które przygotowały bydgoskie instytucje kultury, aby wyjątkowo spędzić ten wieczór.


W tym roku Teatr Polski proponuję sztukę Williama Shakespeare’a „Komedia Omyłek” w reżyserii Jeana Phillipe’a Salério 31 grudnia o godzinie 20.00

Pytanie o własną tożsamość, jakie stawia Shakespeare przybiera w spektaklu formę tytułowej komedii omyłek. Zamęt na scenie rośnie z każdą minutą, a słowne „szermierki” bawią w niebanalny sposób. Mimo to, na scenie nie brakuje miejsca na refleksję nad kondycją współczesnego człowieka – obywatela świata. Dobrze znane poczucie zagubienia w wielkich metropoliach prowadzi często do zastanowienia się nad tym, jak duży wpływ w konstytuowaniu swojej osoby ma otoczenie, w którym się znajdujemy. Jesteśmy ostatecznie wiecznymi poszukiwaczami swojego miejsca, a zbudowanie swego domu na nowo – to zarówno niełatwe wyzwanie, jak podstawowa ludzka potrzeba. W inscenizacji Jeana Philippe Salério stworzenie swojego azylu jest tożsame z odnalezieniem nie tylko  zaginionych bliskich, ale też siebie w nowej sytuacji.

Ceny biletów:
do 2 grudnia – od 99 PLN/os
od 3 grudnia – od 119 PLN/os
W Teatrze Polskim w Bydgoszczy istnieje także możliwość zakupu kolacji sylwestrowej  w jednej z poniższych restauracji:
NO.1:  
opcja 1: kolacja do g. 20.00 – 120 PLN/ os
opcja 2: kolacja po g. 20.00 – 140 PLN/os
Warzelnia Piwa:
kolacja po g. 20.00 – 195 PLN/ os (do 2 grudnia)
kolacja po g. 20.00 – 215 PLN/ os (po 3 grudnia)

Filharmonia Pomorska zaprasza do świętowania ale… po włosku, czyli DEDICATO ALLA GRANDE MUSICA ITALIANA! W programie arie i duety z włoskich oper oraz pieśni neapolitańskie. Szampańską zabawę przy pięknych, melodyjnych, ujmujących za serca włoskich ariach i duetach zapewnią znakomici operowi soliści śpiewacy, a nad całością będzie czuwał szef artystyczny FP Kai Bumann.
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Kai Bumann dyrygent
Aleksandra Kubas-Kruk sopran
Tomasz Krzysica tenor
Maciej Puto prowadzenie

Bilety do nabycia:
w kasie biletowej FP
w Biurze Podróży „Wakacyjny świat” ul. Magnuszewska 8, Bydgoszcz tel. 52 320 52 29
na www.bilety24.pl

W Operze jak zwykle wyjątkowe koncerty sylwestrowe, które łączą elementy gali operowej, scenicznego show, prezentację różnych gatunków muzycznych, technik wykonawczych, zjawiskowych dekoracji i kostiumów. Koncerty w wykonaniu swoich Solistów, Chóru, Baletu i Orkiestry.

Realizatorzy:
kierownictwo muzyczne: MACIEJ FIGAS
reżyseria: SEBASTIAN GONCIARZ
scenografia : MARIUSZ NAPIERAŁA
choreografia: IWONA RUNOWSKA
prowadzenie Koncertów 2017/2018 : PIOTR BAŁTROCZYK

Obsada:
Dyrygent: Maciej Figas

Koncerty sylwestrowe trwają od 28 grudnia do 31 grudnia. W sylwestrowy wieczór koncert rozpoczyna się o godzinie 20:00.