logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Strzały Łuczniczki – czekamy na zgłoszenia do konkursu na Bydgoską Literacką Nagrodę
Ruszyła kolejna edycja konkursu na Bydgoską Literacką Nagrodę Roku "Strzała Łuczniczki". Książki do konkursu można zgłaszać do 10 lutego br.


Celem konkursu jest nagrodzenie i promowanie najlepszych książek, które treścią bądź osobą twórcy związane są z Bydgoszczą, a wydane w roku poprzedzającym rok przyznania nagrody. 

Książki do konkursu zgłaszają autorzy, wydawcy i czytelnicy w jednej z trzech kategorii: poezja, proza i eseistyka, poziom edytorski. 

„Strzała Łuczniczki” to replika oryginalnej strzały ze stojącej w parku Kochanowskiego rzeźby Łuczniczki. W tym roku statuetki zostaną przyznane po raz 17. W zeszłym roku do konkursu zgłoszono 40 wydawnictw, a laureatami zostali: w kategorii poezja Marek Kazimierz Siwiec za tom poezji „Blask”; w kategorii proza i estetyka Grzegorz Kalinowski za książkę „Ciemne wody” i w kategorii poziom edytorski - Miejskie Centrum Kultury za album „Industrial. fot. Dariusz Gackowski”.

Książki do konkursu należy zgłaszać osobiście lub drogą pocztową do dnia 10 lutego 2020 roku na formularzu zgłoszeniowym wraz z czterema egzemplarzami wydawnictwa na adres: Biuro Kultury Bydgoskiej, ul. Jezuicka 2, 85-102 Bydgoszcz.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ