logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Spektakle dla najmłodszych – Dzień Dziecka w Teatrze Polskim
„Sprzedawcy bajek”, „Mleko” oraz „Kopciuszek” to spektakle dla dzieci i młodzieży, które będzie można zobaczyć w czerwcu na deskach bydgoskiej sceny. Z okazji Dnia Dziecka powróci także kultowa „Pchła Szachrajka”.


Pod koniec maja i na początku czerwca na afisz powrócą dwie, znane już bydgoskiej publiczności, bajki: „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy w reż. Łukasza Gajdzisa (28, 29 maja, 1 czerwca – Dzień Dziecka) oraz „Mleko” w reż. Pawła Łysaka (2 i 3 czerwca). Aktorzy wprowadzają najmłodszą widownię w bajkowy świat oparty na nieposkromionej wyobraźni. 2 i 3 czerwca dzieci powyżej 6. roku życia zobaczą „Sprzedawców bajek” Marii Wojtyszko w reż. Jakuba Krofty – to najnowsza propozycja w repertuarze Teatru Polskiego.


Ostatnią propozycją dla młodzieży, a jednocześnie ostatnią premierą (21 czerwca) w sezonie 2017/2018 będzie „Kopciuszek” Joëla Pommerata w reż. Łukasza Gajdzisa. W spektaklu zobaczymy aktorów Teatru Polskiego w Bydgoszczy: Emilię Piech, Michalinę Rodak, Mariana Jaskulskiego, Jakuba Ulewicza, Marcina Zawodzińskiego oraz Dagmarę Mrowiec-Matuszak i Michała Surówkę, którzy dołączyli w ostatnim czasie do zespołu TPB. Zaproszenie do udziału w projekcie przyjęła aktorka filmowa i teatralna, Katarzyna Figura, od kilku lat związana z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. „Kopciuszek” skierowany jest do dzieci powyżej 10. Roku życia. Na popremierowe pokazy spektaklu zapraszamy od 22 do 24 czerwca.

Bilety do nabycia w kasie Teatru Polskiego w Bydgoszczy (bilety@teatrpolski.pl; +48 52 339 78 18; +48 885 60 70 90 ) oraz poprzez stronę www.teatrpolski.pl (zakładka KUP BILET). Szczegóły na www.teatrpolski.pl