logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Sierpniowe koncerty przy fontannie Potop
Po raz kolejny Stowarzyszenie Bydgoskiej Fontanny Potop zaprasza w sierpniowe soboty na koncerty w ramach festiwalu „Fontanna muzyki”. W Parku Kazimierza Wielkiego zabrzmią klasyki opery i operetki.


W sierpniowe wieczory zapraszamy na wyjątkowe koncerty muzyki klasycznej z fontanną w tle. Festiwal „Fontanna Muzyki” organizowany jest już po raz piąty. Odbywa się w Parku Kazimierza Wielkiego przy fontannie Potop. Podobnie jak w ubiegłym roku koncerty zaplanowane są na cztery soboty sierpnia, początek zawsze o godz. 18. Na tle fontanny zaaranżowana zostanie scena, z której popłyną utwory muzyki klasycznej, fragmenty oper, operetek i musicali. Muzyce towarzyszyć będzie taniec w wykonaniu tancerzy ze Szkoły Tańca Bailamos. Te wieczory z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród bydgoszczan. Koncerty odbędą się bez względu na pogodę. Wstęp wolny.

Harmonogram koncertów przy Fontannie Potop
11 sierpnia: muzyka filmowa w wykonaniu muzyków z Poznania - motywy muzyczne z najbardziej popularnych filmów kina światowego i polskiego. „Poznańska orkiestra rozrywkowa”, prowadzenie Tomasz Raczek (Julia Stopel - wokal, Miłosz Buchowiecki - instrumenty klawiszowe, Grzegorz Piotrowski - gitara elektryczna, Mateusz Nowicki - gitara basowa, Karol Wieczorek - saksofony, Dawid Wirmański - perkusja).

18 sierpnia: koncert Musicalowy w wykonaniu solistów teatru Roma z Warszawy pod kierunkiem Dariusza Kordka (Damian Alexander, Edyta Krzemień, Anna Sokołowska, Dariusz Kordek).

25 sierpnia: „Wiedeńska Gala Operetki: przetańczyć całą noc” w wykonaniu zespołu Artes Ensemble (Anna Baran - mezzosopran, Dominik Sierzputowski - baryton, (Małgorzata Janaszek - wiolonczela, prowadzenie koncertu, Andrzej Janaszek - fortepian).
Koncerty w ramach festiwalu „Fontanna Muzyki” współfinansowane są z budżetu miasta Bydgoszczy.