logo miasta - trzy kolorowe spichrze

ROAN z flagą Bydgoszczy i serduszkami WOŚP w drodze do Chin
Flaga Bydgoszczy, przygotowane specjalnie na koncerty w Chinach koszulki i mnóstwo czerwonych serduszek WOŚP zapakowali do swoich bagaży członkowie zespołu ROAN. W najbliższą niedzielę z ich inicjatywy w dalekich Chinach zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Od 10 lat ROAN znany jest w Chinach.

Przed wyjazdem, podczas spotkania w ratuszu, prezydent Rafał Bruski przekazał muzykom przygotowane specjalnie na chińskie koncerty koszulki. – Na własne oczy, podczas wizyty w naszym zaprzyjaźnionym mieście Ningbo, mogłem przekonać się, jak bardzo jesteście popularni w tym kraju. Koncerty w ramach tegorocznego finału WOŚP z pewnością również przyciągną spora publiczność, czego życzę zespołowi – mówi prezydent Rafał Bruski.

To będzie już 14. wizyta zespołu w Chinach. A wszystko zaczęło się od podpisanej w 2006 r. umowy partnerskiej pomiędzy Bydgoszczą a Ningbo. Przez te lata ROAN zyskał rzesze fanów, szczególnie wśród 700-tysięcznej grupy studentów. W tym ośmiomilionowym mieście funkcjonuje bowiem aż 17 uniwersytetów.

- W Ningbo mamy wielu przyjaciół i nie mogliśmy o nich zapomnieć. Będziemy tam w piątek, 13 stycznia i podczas spotkania ze studentami opowiemy o idei WOŚP. Następnie zagramy dla nich specjalny koncert. Jednak oficjalny sztab WOŚP będzie w Szanghaju, gdzie zaplanowane są dwa koncerty: w Polskiej Szkole i w jednym z klubów. Wśród publiczności dominować będzie chińska Polonia – podkreśla Andrzej Man.

Wraz z zespołem do Chin leci kilkanaście osób, m.in. delegacja z bydgoskiego ratusza, która złoży wizytę w partnerskim Ningbo, a także ekipa telewizyjna. Materiał dokumentujący koncerty ROAN w ramach WOŚP prezentowane będą m.in. w programie „Dzień Dobry TVN”.