logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Rewolucja to nie kolacja – wystawa i performance o kobietach
Galeria Miejska bwa zaprasza na wystawę Anny Baumgart „Rewolucja to nie kolacja”. Artystka zaprasza nas w podróż do świata kobiet i wraz z nimi pisze swoją feministyczną historię świata. Do udziału w performance Galeria zaprasza bydgoszczanki.


Wystawa Anny Baumgart „Rewolucja to nie kolacja” rozgrywa się na styku sztuk wizualnych i kultury debaty, protestu, milczenia. Artystka – po raz kolejny – wciela się w rolę feministycznej archiwistki. Dając sobie prawo do zmiany we własnym rytmie, wywołuje kobiety do sformułowania własnego kanonu feministycznej historii świata. W dialogu z Dinner Party Judy Chicago oraz polską historią Okrągłego Stołu tworzy katalog „bohaterek”, by ich „nieheroiczne” biografie i portrety zapisać na porcelanowym serwisie.

Zapraszamy do udziału w performance Anny Baumgart, by zgłosić i przedstawić swoje kandydatki, osobiste bohaterki, ważne dla naszej lokalnej społeczności.

Performance odbędzie się w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy 28 lutego 2019 r. (czwartek) od godziny 18.00 do 20.00

Liczba miejsc: 50 dla kobiet i 2 dla mężczyzn na wzór odwróconych proporcji Okrągłego Stołu z 1989 roku.

Szczegóły i zapisy: danutamilewska@galeriabwa.bydgoszcz.pl lub 52/3393062

Anna Baumgart – artystka sztuk wizualnych, autorka performensów, reżyserka, tworzy rzeźby, instalacje, wideo, fotografie. Przedstawicielka sztuki krytycznej i feministycznej. Perspektywę feministyczną stosuje jako narzędzie do diagnozy i krytyki społeczeństwa.

Prace Anny Baumgart znajdują się w prestiżowych kolekcjach sztuki, m.in. Hauser & Wirth, FRAC-Fonds Régional d’Art Contemporain Poitou-Charentes, Zachęty Narodowej Galerii Sztuki, MAAK Collection, Śląskiego Muzeum Sztuki, Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Gdańsku. Artystka mieszka i pracuje w Warszawie.

Wernisaż wystawy 28.02.2019, godz. 18:00