logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Prof. Jerzy Bralczyk w bydgoskiej bibliotece
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem, językoznawcą i jednym z najpopularniejszych autorytetów w dziedzinie języka polskiego. Darmowe wejściówki do odbioru w gmachu biblioteki na Starym Rynku.


W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w bydgoskiej bibliotece organizowane są spotkania z pisarzami i specjalistami od literatury. Tym razem z miłośnikami ojczystego języka spotka się profesor Jerzy Bralczyk. Od połowy lat 90-tych zasiada w Radzie Języka Polskiego, a od 2007 r. pełni funkcję jej wiceprzewodniczącego. Jest wykładowcą na Uniwersytecie SWPS oraz w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Napisał wiele książek dotyczących poprawności językowej, kultury języka polskiego, w tym m.in. „444 zdania polskie”, „Przestrogi i porady językowe dla dziennikarzy”, „Język na sprzedaż”, „O języku polskiej propagandy politycznej lat siedemdziesiątych”, „Mój język prywatny”, „Świat przez słowa” czy, „Zwierzyniec”. Jego programy radiowe i telewizyjne cieszą się ogromnym powodzeniem.

Spotkanie wpisuje się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. 

Wstęp za okazaniem wejściówek (do odbioru od 11.02.2020, godz. 16.00 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24).

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 18 lutego o godz. 18.00 

Fot. materiały WiMBP w Bydgoszczy