logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Powrót historii w nowoczesnym wydaniu
Po 12 latach czas na nową historię. Muzeum Okręgowe otwiera ponownie swoje podwoje na Gdańskiej 4. Chociaż ze względu na obecną sytuację epidemiczną nie może zaprosić zwiedzających do środka, zaprasza na otwarcie w wersji online. A my zachęcamy do obejrzenia zdjęć zachwycającego wnętrza zabytkowego gmachu.


Mamy nadzieję, że już od kwietnia zwiedzający będą mieli okazję w pełni poznać efekty prowadzonego od 2016 roku remontu konserwatorskiego i rozbudowy placówki. Do zwiedzania zostanie udostępniony fragment premierowej odsłony wystawy sztuki współczesnej: OBRAZY NIE-/RZECZYWISTOŚCI. Ekspozycja zaprezentuje wypowiedzi twórcze, w kontekście zarówno inspiracji panującymi ideami, jak i prób wypracowania własnych dróg artystycznych. Znajdą się na niej prace takich artystów, jak m.in.: Ryszard Winiarski, Henryk Stażewski, Mieczysław Wejman, Andrzej Wróblewski, Teresa Pągowska, Jan Cybis, czy Józef Czapski.

Ale dopóki drzwi muzeum fizycznie pozostają zamknięte, zapraszamy na wirtualny spacer po muzeum, a także do obejrzenia zdjęć ukazujących tajemnice, jakie skrywają jego wnętrza.

Otwarcie wystawy online -> TUTAJ.