logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Podróż w przestworza w Teatrze Polskim
Od najbliższego czwartku 17 listopada do niedzieli 20 listopada Teatr Polski w Bydgoszczy zabierze widzów w podróż w przestworza i wgłąb dziecięcej wyobraźni. Na deski TPB powracają „Motyle” w reżyserii Emilii Piech.


17, 18, 19 i 20 listopada w Teatrze Polskim w Bydgoszczy ponownie zobaczymy piękną opowieść o rozbudzaniu dziecięcej wyobraźni. „Motyle” w reżyserii Emilii Piech to spektakl skierowany do szkolnej i przedszkolnej widowni, choć dorośli widzowie także mogą czerpać z tej opowieści garściami.
20 maja 1932 roku, po 14 godzinach i 56 minutach lotu, Amelia Earhart ląduje w polu niedaleko Londonderry, w północnej Irlandii. Tym samym zostaje pierwszą kobietą, która samotnie przeleciała przez Atlantyk.

Wkrótce potem podejmie się lotu dookoła świata. Tego samego dnia, tylko sześćdziesiąt siedem lat później przychodzi na świat Amelka, bohaterka dramatu kanadyjskiej pisarki, Marie Eve-Huot. Dziewczynka, dzięki swojemu tacie, pasjonacie lotnictwa, zgłębia tajniki mechaniki samolotowej, przyswaja właściwości powietrznego ruchu, w końcu poznaje historie wzbijających się w niebo bohaterów. Jej pełne niesamowitych przygód dzieciństwo w pewnym dniu niestety się kończy. Wiadomość o tragicznej śmierci ojca zamyka usta Amelki. Wydawałoby się, że na zawsze. Z pewnością nikt nie przypuszczałby, że mur, który przed sobą zbudowała, może zburzyć jeden, zagubiony motyl.

„Motyle” w reżyserii Emilii Piech to opowieść o tym, jak ważne w życiu dziecka jest rozbudzanie w nim pasji. Spełnianie marzeń, które kiełkują w ciekawych świata głowach, mogą okazać się najwłaściwszą drogą do osiągnięcia szczęścia. Spektakl opowiada również o sile determinacji, dzięki której można uzyskać to, czego tylko się zapragnie i zwalczyć wszystko, co staje się przeszkodą w spełnianiu marzeń. Spektakl zrealizowany w ramach Roku Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego dzięki wsparciu Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz Aeroklubu Bydgoskiego. Przedstawienie dedykowane najmłodszym powstało w nawiązaniu do bogatej historii lotnictwa wojskowego w Bydgoszczy, która miała swój początek w drugiej dekadzie XX wieku.

Występują: Emilia Piech, Michalina Rodak, Mirosław Guzowski

Pokazy spektaklu „Motyle” w reż. Emilii Piech odbędą się na małej scenie TPB: 17 listopada (czwartek) o godz. 10.00, 18 listopada (piątek) o godz. 10.00, 19 listopada (sobota) o godz. 11.00 oraz 20 listopada (niedziela) o godz. 16.00.

Bilety dostępne w kasie Teatru Polskiego w Bydgoszczy (bilety@teatrpolski.pl; tel.: 52 339 78 18; kom. 885 60 70 90) oraz w sprzedaży online poprzez stronę www.teatrpolski.pl