logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Pierwsza w Polsce aukcja rzeźby XXI wieku
Sopocki Dom Aukcyjny przy Bydgoskim Centrum Sztuki im. S.Horno-Popławskiego organizuje pierwszą w kraju aukcję rzeźby XXI wieku. Z dziełami sztuki można zapoznać się w internetowym katalogu, a także na wystawie przy ul. Jagiellońskiej.


Aukcja Rzeźby XXI wieku odbędzie się 25 maja o godz. 19.00 w bydgoskim oddziale Sopockiego Domu Aukcyjnego działającym przy Bydgoskim Centrum Sztuki im. Horno- Popławskiego.

Będzie można licytować rzeźby artystów na co dzień zajmujących się kształceniem przyszłych adeptów sztuki rzeźbiarskiej, takich jak. Barbara Sojka - Szymonowicz, Grzegorz Maślewski, Dariusz Sitek oraz Paweł Otwinowski.

Nie zabraknie również dzieł artystów znanych z grudniowej Aukcji Rzeźby (Dominik Wdowski, Jakub Biewald, Michał Kubiak, Józef Polewka) oraz z Aukcji Sztuki XXI Wieku (Adam Bakalarz, Mariusz Dydo, Katarzyna Kot). To tylko niektórzy z grupy 61 niezwykłych rzeźbiarek i rzeźbiarzy, których prace wybrane zostały na majową aukcję.

Na stronie internetowej (www.sda.bydgoszcz.pl) przygotowano wirtualną galerię rzeźb, która pozwala na obejrzenie obiektów z każdej perspektywy.

Ponadto znajduje się tam katalog aukcyjny, regulamin aukcji oraz zlecenie licytacji, które umożliwi wzięcie udziału w aukcji.

Zlecenie można złożyć osobiście w siedzibie SDA lub przesłać na adres bydgoszcz@sda.pl

Wszystkie prace można zobaczyć na wystawie przedaukcyjnej w siedzibie BCS przy ulicy Jagiellońskiej 47 (budynek obok Focus Mall).