logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Piątek w Bydgoszczy
Witamy w przedostatni dzień 2016 roku. Co dziś w kulturze?


Teatr Polski im. H. Konieczki zaprasza na spektakl „Krew na kocim gardle” w reż. Początek o godz. 19.00.

W Miejskim Centrum Kultury
, w Galerii Wspólnej, można oglądać wystawę "W kolorze" autorstwa Marka Wróbla. Wstęp wolny. Wystawa potrwa do 9 stycznia 2017 r.

Kino Orzeł zaprasza na filmy: „Serce psa” (godz. 16.00), „Neonowy byk” (godz. 18.00) i „Tłumacz” (godz. 20.00).

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dra W. Bełzy
zachęca swoich czytelników do odebrania darmowej karty bibliotecznej, która umożliwia dostęp do tradycyjnego księgozbioru, zbiorów multimedialnych, platformy IBUK Libra oraz Legimi, a także do kulturalnych zniżek w teatrze, filharmonii, sklepach i kawiarniach w ramach programu Prokultura. Po kartę można się zgłosić w tym tygodniu do siedziby Biblioteki Głównej (Stary Rynek 24) lub do jednej z bibliotek osiedlowych: na Błoniu (ul. Broniewskiego 1), na Okolu (ul. Grunwaldzka 33) i w Fordonie (ul. Brzęczkowskiego 2). W pozostałych filiach karty biblioteczne wydawane są w ciągu 7 dni. Przypominamy, że 31 grudnia (sylwester), zarówno Biblioteka Główna, jak i filie osiedlowe będą nieczynne.

Muzeum Wodociągów – Galeria Wieży Ciśnień zaprasza do 6 stycznia 2017 r. do zwiedzania wystawy interdyscyplinarnej „Opowieści wigilijne”.

W Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
wystawa „Jerzy Giedroyc i jego dzieło. Dorobek biblioteki KULTURY”, którą można zwiedzać do 13 stycznia 2017 r. oraz wystawa plakatów Joanny  Frydrychowicz-Janiak i Krzysztofa Skrzypczyka czynna do 8 stycznia 2017 r. Biblioteka w dniach 23-31 grudnia będzie nieczynna.

Galeria Miejska bwa zaprasza na wystawę zdjęć znakomitej aktorki, Jessiki Lange „Unseen” – ekspozycja prezentowana będzie do 29 stycznia 2017 r. i jest wydarzeniem towarzyszącym tegorocznej edycji festiwalu Camerimage, ponadto w Galerii bwa wystawa malarstwa Magdaleny Solich, która do 12 stycznia przyszłego roku czynna będzie w Galerii Brda przy ul. Dworcowej 94, natomiast w Galerii Kantorek wystawa pokonkursowa „Sąsiedzi” (w małym formacie), którą można zwiedzać do 14 stycznia.

Do 12 stycznia 2017 r. w Muzeum Fotografii prezentowana będzie wystawa Regional Press Photo 2016.

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego
zaprasza do zwiedzenia wystawy „Leon Wyczółkowski o sobie – autoportrety” w Spichrzach nad Brdą przy ul. Grodzkiej – prezentowana będzie do 26 lutego 2017 r. Natomiast w Exploseum (ul. Alfreda Nobla) do 31 marca 2017 r. prezentowana będzie druga edycja popularnej wystawy „Oldtimery – motocykle XX  wieku”.

Aktualne utrudnienia w ruchu:
- w związku z przebudową estakady na ul. Wojska Polskiego – szczegóły TUTAJ,
- wszystkie utrudnienia TUTAJ.

Dziś bez przerw w dostawie prądu (podajemy za stroną internetową operatora Enea):

Maksymalnie 3 stopnie Celsjusza.