logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Najlepsze animacje w Bydgoszczy
Najpierw Do-grywki a w dniach 16-22 kwietnia br. pokazy w ramach 12. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMOCJE. To niepowtarzalna okazja, by poznać ambitne kino animowane. Do-grywki startują już 6 kwietnia w Klubie Mózg. Wstęp jest wolny.


Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE

Wiele osób myśli, że animacja to tylko bajki dla dzieci. Nic bardziej mylnego! Znakomitym dowodem na to są ANIMOCJE – festiwal filmowy koncentrujący się na ambitnym i poszukującym swojego wyrazu artystycznego kinie animowanym. 

- Najważniejszy jest dla nas Widz. To jemu chcemy przybliżać najciekawszych twórców i filmy oraz pokazywać nieograniczone możliwości animacji. Widzom ANIMOCJI dajmy też szansę praktycznego poznania tej dziedziny sztuki, poprzez rozbudowaną sekcję edukacyjno-warsztatową.  Mamy też swoje priorytety programowe. W kinie animowanym poszukujemy odważnych, ciekawych i innowacyjnych rozwiązań stosowanych w animacji oraz nieszablonowego wykorzystywania tradycyjnych technik – mówi Weronika Płaczek, twórczyni ANIMOCJI.

Dzięki międzynarodowemu konkursowi ANIMOCJE są okazją do poznania najnowszych produkcji z całego świata. Pokazy specjalne animowanych filmów pełnometrażowych i tematyczne projekcje krótkich metraży, pozwalają odkryć animację w nowych kontekstach. 

- Zwracamy też uwagę na powiązania animacji z innymi sztukami – muzyką, grami komputerowymi, sztukami wizualnymi i aktorstwem… Od 2014 roku nasz Festiwal przyznaje – jako jedyny w Polsce – Nagrodę za Szczególne Osiągnięcia w Dziedzinie Dubbingu, która trafia do Mistrzyń i Mistrzów dubbingu w filmach animowanych – dodaje Płaczek. 

Wizyta na ANIMOCJACH to wielkie przeżycie i artystyczna uczta ale też okazja do poznania ciekawych ludzi i spędzenia czasu w przyjacielskiej atmosferze. Dlatego zachęcamy udziału w Festiwalu, wymiany doświadczeń i opinii oraz bliższego poznania naszych gości – twórców i znawców animacji. Festiwal organizowany jest w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy od 2011 roku. Jego twórczynią i koordynatorką jest Weronika Płaczek. Animocje 2023 – Do-grywki rozpocznie się już 6 kwietnia br. Zobaczyć będzie można animacje, które nie weszły do konkursu, ale dzięki głosom widzów może jeszcze tam trafić. Film, który zdobędzie największe uznanie publiczności, wejdzie do Konkursu Międzynarodowego. Projekcje będą odbywały się w Klubie Mózg i będą darmowe. Program dostępny jest TUTAJ

Pełen program Festiwalu dostępny jest TUTAJ.