logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Muzycznie w Willi Blumwego
Festiwal Muzyka w Willi Blumwego to 5 wyjątkowych koncertów w ciągu 7 dni – w tym roku w 2 lokalizacjach. Festiwal odbywa się w dniach 27 listopada – 3 grudnia br. Jest współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz.


Tegoroczny cykl rozpocznie się 27 listopada br. recitalem Karola Kozłowskiego i pianisty Bartłomieja Weznera, którzy przedstawią cykle pieśni Roberta Schumanna, Stefana Kisielewskiego oraz Arnolda Schönberga. Tytułowymi poetami będą m.in. Heinrich Heine i Konstanty Ildefons Gałczyński. Na zakończenie festiwalu, melomani wezmą udział w finałowym koncercie w Młynach Rothera (03.12). W poświęconym Andrzejowi Szwalbemu w 100-lecie urodzin programie zabrzmią sonaty na skrzypce i fortepian Siergieja Prokofiewa i Claude'a Debussy'ego. Wśród artystów, którzy wystąpią na festiwalu są m.in. Iryna Haich, Georgi Vasilev, Karol Kozłowski i Marek Pasieczny. Koncerty odbywające się poza Studiem Koncertowym Radia PiK są biletowane.

Pełen program przedstawia się następująco:
•    27 listopada br., godz. 19:00 - Młyny Rothera – recital w wykonaniu tenora Karola Kozłowskiego, fortepian Bartłomiej Wezner,
•    29 listopada br., godz. 19:00 - Studio Koncertowe im. Jeremiego Przybory Polskiego Radia PiK – koncert laureatów konkursów muzycznych, zagrają m.in. Iryna Haich – mezzosopran i Georgii Vasilev – fortepian,
•    30 listopada br., godz. 19:00 – Młyny Rothera – królować będzie gitara za sprawą Marka Pasiecznego, jednego z najbardziej oryginalnych i cenionych artystów swojego pokolenia. Artysta wykona wersję rozszerzoną swojej kompozycji Ex nihilo. Na koncercie razem z artystą, zagra Nadia Czerska, wybitna młoda gitarzystka z Bydgoszczy,
•    2 grudnia br., godz. 19:00 - Studio Koncertowe im. Jeremiego Przybory Polskiego Radia PiK – Bartosz Koziak i Grzegorz Mania wykonają̨ program Szymon Laks in memoriam. Oprócz sonaty wiolonczelowej Laksa, zabrzmią utwory Mieczysława Wajnberga i Karola Rathausa,
•    3 grudnia br., godz. 19:00 – Młyny Rothera – w poświęconym Andrzejowi Szwalbemu w 100-lecie urodzin programie zabrzmią sonaty na skrzypce i fortepian Siergieja Prokofiewa i Claude'a Debussy'ego.

Bilety i wejściówki na koncerty odbywające się w Młynach Rothera:
Bilety w cenie: 35 zł (normalny), 20 zł (ulgowy) dostępne na stronie www.mlynyrothera.pl oraz do kupienia w kasach w miejscu wydarzenia (od poniedziałku do czwartku w godz. 10.00-18.00 / od piątku do niedzieli w godz. 12.00 - 20.00). Karnety na 3 koncerty w cenie: 90 zł (normalny), 50 zł (ulgowy).

Bezpłatne wejściówki na koncerty odbywające się w Polskim Radiu PiK – po wcześniejszym mailowym bądź telefonicznym potwierdzeniu udziału – pik@radiopik.pl, 52 327 41 72/35.
Wydarzenie pod Honorowym Patronatem prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego. Festiwal jest współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz.