logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Młyn Rothera. Żuraw kończy pracę. Raport nr 13
Po zmontowaniu stalowej antresoli, na Wyspie Młyńskiej demontowany jest żuraw wieżowy. Od jesieni 2018 roku pomagał on m.in. w transporcie materiałów budowlanych i elementów konstrukcyjnych wykorzystywanych w trakcie rewitalizacji gmachu młyna ze spichrzami.


Dźwig pomógł między innymi w transporcie nowych belek, które wzmocniły konstrukcję oraz palet z materiałami budowlanymi. W ostatnich tygodniach jego operatorzy pomogli zbudować stalową konstrukcję antresoli pełniącej funkcje klatki schodowej. Waga wszystkich stalowych elementów, które tworzą tę konstrukcję to około 120 ton. Więcej informacji o postępach prac budowlanych znajduje się w Raporcie nr 12.Warto wiedzieć:

Rewitalizacja budynków Młyna Rothera i Spichrzy to jedna z największych inwestycji budowlanych w historii Bydgoszczy. Wartość podstawowych prac budowlanych, które finalizować zamierzamy w ciągu roku to około 95 mln zł. Dzięki tym środkom zabytkowy gmach znów ma tętnić życiem i współgrać z odnowioną Wyspą Młyńską. Park Kultury, który w nich powstaje ma być dostępny dla zwiedzających za około dwa lata.