logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Mikołajkowe propozycje dla najmłodszych
Już w ten weekend rozpoczną się pierwsze wydarzenia stworzone z myślą o najmłodszych. Warsztaty tworzenia kartek, ubrań, ozdób świątecznych czy nauka gry na bębnach – nudy nie będzie.


Stwórz świąteczne kartki
Sobota, godz. 10:00 – warsztaty kreatywne w WiMBP (Stary Rynek 24)

Warsztaty to szansa na stworzenie unikatowego upominku świątecznego.  Kartki są miłą niespodzianką i mogą stać się wyjątkową ozdobą, a trud włożony w ich samodzielne wykonanie będzie dodatkowym walorem dla obdarowanego. Dzieci wyczarują niepowtarzalne dzieła, które sprawią dużo przyjemności i ucieszą oko. Warsztaty poprowadzi Magdalena Mrugowska.

Obowiązują zapisy telefoniczne w dniach do 30 listopada 2018 r. w godz. 7:30-15:30. Dział Promocji tel. 52 33-99-227.

Mikołajkowa niedziela w MOB
Niedziela, godz. 11:00 – warsztaty w budynku Zbiorów Archeologicznych MOB (ul. Mennica 2 na Wyspie Młyńskiej)

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zaprasza na kolejne rodzinne spotkanie. Będzie okazja by własnoręcznie zrobić gwiazdkowe ozdoby i spędzić czas w wyjątkowym, przedświątecznym nastroju. Tym razem dzieci i rodzice poznają tajemnice tradycji bożonarodzeniowych - kiedy zaczęto stroić choinkę, skąd pochodzi Gwiazdor i dlaczego przynosi prezenty. Będzie też szansa wykonać ozdoby świąteczne m.in. nowoczesne podłaźniczki, zawieszki na choinkę z kolorowej masy solnej i wiele innych ozdób. Zaplanowano też wspólne kolędowanie.

Ostromecko - Djembe na salonach XIV
Sobota, godz. 12:00 i 13:45 - Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku.

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku zapraszają na bezpłatne warsztaty bębniarskie pod nazwą "Djembe na salonach". Zajęcia przeznaczone są dla osób dorosłych, młodzieży i dzieci od 10. roku życia. Uczymy podstaw gry na djembe i bębnach basowych dundun. Prowadzenie Piotr Schutta. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach o zróżnicowanym poziomie trudności.

Mikołajkowe warsztaty sitodrukowe
6 grudnia (czwartek) godz. 16.00 i 17.30. Otwarta Pracownia Sitodruku, ul. Niedźwiedzia 7 (w podwórku). Cena: 39 zł/osoba, Zapisy:info@sitodrukuj.pl

Podczas warsztatów dzieci zapoznają się z techniką sitodruku oraz nadrukują pamiątkową ilustrację zimowo-świąteczną na workoplecaku, który zabiorą ze sobą. W drugiej części spotkania dzieci pokolorują i przyozdobią worki przygotowanymi przez nas materiałami. Dla każdego uczestnika przewidziana jest jeden workoplecak oraz papier do nadruku.

Mam 3 paski – warsztaty projektowania ubrań
Sobota (8 grudnia) godz. 11:00 – warsztaty rodzinne, Galeria miejska bwa (ul. Gdańska 20),
obowiązują zapisy: agnieszka.gorzaniak@galeriabwa.bydgoszcz.pl, zajęcia bezpłatne.

Paulina Broma jest autorką jednej z prac prezentowanej na VIII Międzynarodowej Wystawie Rysunku Studenckiego NAD_RYSOWAĆ. Praca „Mam trzy paski” jest autorską kolekcją ubrań. Paulina wykorzystała tanie, zakupione z lumpeksach ubrania, każde z nich zaopatrzyła autorską metką, a za pomocą szablonu wprowadziła na nie aplikację: tytułowe trzy paski. Praca jest komentarzem dotyczącym postrzegania marki jako luksusowego dobra, refleksją nad tym co decyduje o wartości rzeczy. W sztuce wiele jest możliwe. Każdy może mieć trzy paski, co więcej może sam je sobie zrobić!

Zapraszamy wszystkich do wykonania podczas warsztatów ubrań dla siebie: można przynieść własne ubrania (w kolorach czerń, biel, szarość) lub skorzystać z koszulek na miejscu i razem z artystką za pomocą specjalnych szablonów stworzyć własnego „adidasa”, w tej kolekcji każda rzecz jest inna, będzie wykonana własnoręcznie, nie taśmowo i to będzie stanowić jej wartość.

Warsztat przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych. Dzieci uczestniczą w spotkaniu pod okiem swoich opiekunów.