logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Międzynarodowy Dzień Teatru w nietypowej scenerii
27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru – wyjątkowy dzień dla środowisk teatralnych i ludzi teatru na całym świecie. W tym roku nagrody wręczone zostały na Starym Rynku, podczas widowiska artystycznego pn. „Chodź do Teatru” przygotowanego przez Teatr Kameralny w Bydgoszczy.


27 marca jest wyjątkowym dniem dla ludzi związanych z kulturą, szczególnie z teatrem. Tego dnia obchodzony jest na świecie Międzynarodowy Dzień Teatru. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w 1961 roku dla upamiętnienia inauguracji w Paryżu w 1957 roku Teatru Narodów - festiwalu, na którym spotkały się zespoły z obu stron żelaznej kurtyny.

Wśród nagrodzonych w tym roku znalazły się osoby związane m.in. z Teatrem Polskim im. Hieronima Konieczki, Teatrem Kameralnym, Operą Nova i Pałacem Młodzieży.

Listy gratulacyjne od prezydenta i przewodniczącej Rady Miasta odebrali dyrektorzy instytucji: Mariusz Napierała (Teatr Kameralny), Wojciech Stefaniak (Teatr Polski), Paweł Wietrzykowski (Opera Nova) i Magdalena Bereda (Pałac Młodzieży). Osoby wyróżnione z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru: Sara Lech i Barbara Górecka z Teatru Kameralnego, Damian Kwiatkowski i Michał Surówka z Teatru Polskiego, Jonasz Dunajski i Rafał Tandek z Opery Nova, Luiza Klubowicz-Dorosz z Pałacu Młodzieży, Beata Pilewska – nauczycielka i animatorka kultury. 

 Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Teatru zorganizował Teatr Kameralny w Bydgoszczy. W ramach widowiska artystycznego uczestnicy mieli okazję posłuchać koncertu z najpopularniejszymi piosenkami ze spektakli TK, m.in. „Matylda”, „Adonis ma gościa”, „Proszę słonia”.