logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Michał Nogaś spotka się z czytelnikami
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza członków Dyskusyjnych Klubów Książki na spotkanie z dziennikarzem radiowym i prasowym Michałem Nogasiem połączone z promocją jego książki pt. „Z niejednej półki. Wywiady”. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książki.


Michał Nogaś od wielu lat przeprowadza wywiady z pisarzami w Polsce i za granicą. W latach 2000-2016 związany był z radiową „Trójką”, gdzie pełnił funkcję kierownika Redakcji Publicystyki,  współtworzył Radiowy Dom Kultury, a także prezentował wraz z Wojciechem Mannem książkowe nowości. Z Wojciechem Włodarczykiem przygotowywał archiwalny serwis radiowy „Tym żył świat”. Od 2016 roku mówi o literaturze w serwisie internetowym „Gazety Wyborczej”.  Od 2020 związany z Radiem Nowy Świat. Współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”.

Jego książka „Z niejednej półki”. Wywiady” miała premierę 14 października 2020. To 37 rozmów z polskimi i zagranicznymi autorami na 700 stronach! Michał Nogaś jest pierwszym w historii Polskiego Radia dziennikarzem, który wchodził w skład radiowej Grupy ds. Kultury Europejskiej Unii Nadawców.

Bezpłatne wejściówki można odbierać od 20 lipca 2021 od godz. 16.00 w Wypożyczalni Głównej (Stary Rynek 24).