logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

MFT Sytuacje/Relacje zaprasza na ucztę teatralną
Przed nami wiele spotkań ze sztuką teatralną. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Sytuacje/ Relacje odbędzie się w dniach 25 - 30 listopada br. W programie nie tylko spektakle, ale również wernisaż, warsztaty, wykłady, spotkania z aktorami. Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Bydgoszcz. Bilety w sprzedaży.


26 listopada (niedziela) w ramach MFT Sytuacje/Relacje na deskach Teatru Polskiego zobaczymy Kamilę Klamut w spektaklu "Camille". Teatr Polski zaprasza na warsztaty języka migowego „WIDZIEĆ GŁOS” (27.11). To znakomita okazja, by dotknąć "języka ciszy". Warsztaty stanowią wprowadzenie do spektaklu „NIE MÓW NIKOMU” i dyskusji na temat czynnego udziału osób z różnym stopniem niepełnosprawności w kulturze. Kolejnego dnia (28.11) w przestrzeni Teatru Polskiego odbędzie się pokaz warsztatu teatralnego. Pokaz treningu  aktorskiego stanowi finał warsztatów teatralnych prowadzonych przez członków Teatru niebopiekło podczas cyklicznych spotkań w III i IV Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy. Celem spotkań było przybliżenie elementów warsztatu aktora XXI wieku poprzez realizację treningu fizycznego. MFT Sytuacje/ Relacje to propozycja oryginalnej edukacji teatralnej zaczynającej się od pokazu spektaklu, poprzez uczestnictwo w zaawansowanej i merytorycznej dyskusji (wykładzie), aż do pokazu faz przygotowywania warsztatu – podkreślają organizatorzy.

W ramach MFT zaplanowano nie tylko spektakle teatralne ale również wydarzenia towarzyszące: warsztaty, wernisaż, spotkania z zespołami, dyskusje panelowe oraz wykłady. W programie tegorocznego festiwalu, między innymi:
•    25 listopada br., godz. 18:00 – Miejskie Centrum Kultury – wernisaż wystawy fotografii teatralnej Tobiasza Papuczysa „Przesilenia",
•    26 listopada br., godz. 19:00 – Teatr Polski - spektakl "Camille",
•    27 listopada br., godz. 17:00 – Teatr Polski - warsztaty języka migowego „WIDZIEĆ GŁOS”,
•    27 listopada br., godz. 20:30 – Teatr Polski –  „GŁUCHO WSZĘDZIE” dyskusja na temat czynnego udziału osób z różnym stopniem niepełnosprawności w kulturze,
•    28 listopada br., godz. 16:00 – Teatr Polski – pokaz warsztatu teatralnego,
•    28 listopada br., godz. 16:00 – Teatr Polski - spektakl "Działanie Medea”,
•    29 listopada br., godz. 20:00 – Teatr Polski – koncert muzyki teatralnej.

Bilety w cenie 40 zł – normalny, 30 zł – ulgowy do kupienia w kasie Miejskiego Centrum Kultury, w Teatrze Polskim godzinę przed spektaklem. Rezerwacja biletów drogą mailową: stowarzyszenie.juvenkracja@gmail.com lub telefonicznie 501 347 402. Szczegółowy program MFT TUTAJ.