logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Listopadowe wieczory z muzyką kameralną
Już 3. listopada w Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy rozpocznie się dziewiąta edycja Festiwalu Muzyki Kameralnej Muzyka u Źródeł. Jak zwykle będzie muzycznie i klimatycznie.


Imprezę zainauguruje koncert Niki Lubowicz, wschodzącej gwiazdy polskiej wokalistyki jazzowej. Artystce towarzyszyć będzie klan Lubowiczów: Dawid na skrzypcach i Kuba przy fortepianie oraz Marcin Murawski na gitarze basowej i Cezary Konrad – perkusja.
Podczas kolejnych listopadowych wieczorów usłyszymy utalentowaną pianistkę Alicję Tarczykowską wraz z gospodarzem festiwalu, zespołem Barock Quartet oraz Festiwalową Orkiestrę Kameralną w programie „Romantycznie u źródeł”.

Na uwagę zasługuje niewątpliwie koncert z udziałem wirtuoza skrzypiec – Vadima Brodskiego, który tym razem zaprezentuje się w programie klasycznym i jazzowym. Ostatnią propozycją tegorocznego festiwalu jest występ Janusza Szroma, wielokrotnego Jazzowego Wokalisty Roku wg. plebiscytu miesięcznika "Jazz Forum". Artyście towarzyszyć będą Zbigniew Wrombel, Piotr Wrombel i Krzysztof Szmańda oraz muzycy z Barock Quartet. W programie znajdą się niezapomniane przeboje polskiej muzyki rozrywkowej, znane z repertuaru Czesława Niemena, Andrzeja Zauchy, Czerwonych Gitar czy Tadeusza Nalepy w autorskich jazzowych aranżacjach.

Listopadowe spotkania z muzyką w klimatycznych wnętrzach hali wodociągowej co roku cieszą się ogromną popularnością i mają grono stałych sympatyków.
Patronat nad koncertami objął Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.
Szczegóły i program na stronie: www.muzykauzrodel.art.pl