logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Letnia Scena Impro - kolejny spektakl pod chmurką
W czwartek 19 lipca kolejna odsłona wakacyjnego cyklu przygotowanego przez Miejskie Centrum Kultury. W ramach Letniej Sceny Impro wystąpi wrocławska grupa PAPTAK ze spektaklem „No Exit”, który powstanie na naszych oczach.


Letnia Scena Impro to cykl komediowych spektakli improwizowanych, które odbywają się w specjalnie zaaranżowanej plenerowej przestrzeni na parkingu Miejskiego Centrum Kultury. Przez całe wakacje co czwartek, na Letniej Scenie prezentują się teatry improwizowane z całej Polski – Warszawy, Trójmiasta, Wrocławia, Torunia.

Tym razem na letniej Scenie Impro wystąpi wrocławska grupa PAPTAK ze swoim komediowym spektaklem „No Exit”. Jedno miejsce, kilka postaci i kilkadziesiąt minut gęstej atmosfery.

Teatr PAPTAK, opierając się na jednej sugestii od publiczności, przenosi siebie i widzów na kilkadziesiąt minut w świat trochę podobny do naszego. Taki, w którym odnajdujemy codzienne sytuacje, czasem z niecodziennymi rozwiązaniami. Na skrzyżowaniu charakterów, emocji i relacji okazuje się, że ten świat - mimo, że znajomy - zaskakuje i widzów, i aktorów. A przy okazji jest całkiem zabawny.

O PAPTAKu można powiedzieć też krócej: to sześcioro ludzi, którzy wychodzą na scenę nie wiedząc, co zaraz powiedzą lub zrobią, po czym to mówią i robią. Ci ludzie to Anka Groffik, Artur Jóskowiak, Tomasz Marcinko, Krzysztof Mikoszewski, Antek Ponikowski i Piotr Zdebski.

Wszystkie spektakle prezentowane w ramach Letniej Sceny Impro tworzone na żywo, co oznacza, że dany spektakl nigdy wcześniej nie został odegrany i nigdy już się nie powtórzy. Wszystko wyimprowizowane jest „tu i teraz” i zainspirowane sugestiami publiczności.

Teatr PAPTAK, czwartek 19 lipca, godz. 20.00, scena na parkingu przy Miejskim Centrum Kultury. Wstęp wolny.