logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kultura ProNatura nad Starym Kanałem
Występy orkiestry „Dzieci kontra śmieci”, zabytkowa śmieciarka „Jelonek”, zwiedzanie Muzeum Kanału Bydgoskiego, a także wiele atrakcji związanych z ekologią – w niedzielę 25 lipca zapraszamy na kolejną odsłonę akcji Kultura ProNatura. Tym razem spotkamy się nad Starym Kanałem.


Projekt Kultura ProNatura jest propozycją plenerowych wydarzeń skupionych wokół zagadnień ekologii, recyklingu, szacunku dla przyrody i pokory wobec natury w ramach idei zrównoważonego rozwoju.

W niedzielę, 25 lipca spotkamy się na bulwarach przy Starym Kanale. Towarzyszyć nam będzie Dziecięca Orkiestra Recyklingowa prowadzona przez Jacka Kwaśniaka, bydgoskiego perkusistę. Pod jego czujnym okiem dzieci samodzielnie stworzyły instrumenty perkusyjne z surowców wtórnych. Powstały z kartonów, butelek plastikowych, kawałków mebli, garnków, pudełek, puszek i wiader. I to właśnie na nich zagrają podczas koncertu.

W programie także teatr improwizowany, plener plastyczny, zwiedzanie Muzeum Kanału Bydgoskiego, pchli targ oraz możliwość popływania kajakiem.

Będzie można zobaczyć historyczną śmieciarkę z lat 70. Długo nieużywany pojazd marki Jelcz został odrestaurowany przez firmę ProNatura, która zdecydowała się przywrócić ją do życia pokazując jednocześnie sens działań recyklingowych. Poznamy też historię tego zabytkowego obiektu. Będzie można zrobić sobie przy niej zdjęcie.

W kolejne letnie niedziele spotkamy się także w Starym Fordonie. Finał akcji odbędzie się 22 sierpnia w Wakeparku w Myślęcinku.

KULTURA PRONATURA

25 lipca, godz. 12-16 – “Eko- Misja na Wyspie Łabędzi”
Stary Kanał Bydgoski na Bulwarach Sebastiana Malinowskiego

PROGRAM:
12 -16 Pchli Targ

12 -12.30 Orkiestra “Dzieci kontra śmieci” plus warsztaty z robienia instrumentów z recyklingu

12-14 Kajaki na Kanale

12.30 -12.40- Rozgrzewki impro

12.30 – Plener plastyczny plus malowanie koszulek

13 -14 Zwiedzanie Muzeum Kanału Bydgoskiego

Wydarzenie jest organizowane przy wsparciu Miasta Bydgoszcz.