logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Kreatywny Port Dziecięcy – historia Kanału Bydgoskiego dla najmłodszych
Jak działa śluza trapezowa? Kiedy powstał Kanał Bydgoski? I po co? Na te i na wiele innych pytań odpowiadać będą pracownicy Muzeum Kanału Bydgoskiego podczas zajęć dla Kreatywny Port Dziecięcy.


W Muzeum Kanału Bydgoskiego dzieci będą mogły zapoznać się z historią Kanału Bydgoskiego i zobaczyć na makiecie jak wyglądał kanał w 1800 roku. Poznają sposób działania śluzy trapezowej oraz zobaczą makietę śluzy Okole znajdującej się na nowym Kanale Bydgoskim (makieta wydrukowana została w technologii 3D). Oczy młodych miłośników Bydgoszczy przykują również modele statków pływających niegdyś po Bydgoskim Obszarze Wodnym. Na wszystkich uczestników czeka spacer po Kanale Bydgoskim aż do barki Lemara, a tam tradycyjnie zapraszamy pod pokład barki do wspólnej zabawy w budowanie holowników, statków i portów z klocków Lego.

Dzieci odkryją też co przewoziły holowniki takie jak barka „Lemara”. Na dzieci czekać będzie wiele atrakcji: pod okiem kapitana barki wiązać będą supły z węzłów, ułożą słowa ukryte w kodzie flagowym, rozwiążą kilka zagadek i zakręcą szyperskim kołem.

Kreatywny Port Dziecięcy, godz. 12.00 – 13.00, Muzeum Kanału Bydgoskiego, godz. 13.30 – 14.30, barka Lemara.
Zapisy: piotr.drozdowski@mck-bydgoszcz.pl
Wstęp wolny.