logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Koncert Anity Lipnickiej w MCK-u
Anita Lipnicka zaśpiewa w Miejskim Centrum Kultury. Artystka zaprezentuje swoje premierowe utwory zapowiadające nowy album studyjny, a także materiał z jej dotychczasowej twórczości. Koncert odbędzie się w czwartek 19 stycznia o godz. 19.


Nowy singiel Anity Lipnickiej zatytułowany "Ptasiek" ukazał się w sprzedaży 21 lipca 2016. Piosenka jest zwiastunem jesiennej trasy koncertowej artystki pod hasłem "Na Osi Czasu", podczas której będzie można usłyszeć przekrojowy materiał z jej dotychczasowej twórczości oraz kilka premierowych utworów zapowiadających nowy album studyjny.

Inspiracją do „Ptaśka” był brytyjski muzyk Nick Talbot, który zmarł nagle w grudniu 2014 roku. Wspólnie z Lipnicką pracowali nad nagraniem utworu „Bluebeard”. Powstała jedynie studyjna wersja tego utworu. Po śmierci Talbota artystka postanowiła wskrzesić jego kompozycję i zaczęła wykonywać ją na koncertach ze swoich zespołem. Tak urodził się ”Ptasiek”.

Koncert Anity Lipnickiej odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy w czwartek 19 stycznia o godz. 19. Bilety do nabycia w kasie MCK-u.