logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Joanna Dark wystąpiła dla bydgoskiej publiczności
Kolejny koncert z cyklu Rzeka Muzyki. Wielbicielom wielkiego musicalowego hitu „Metro” nie trzeba było jej przedstawiać - Joanna Dark, polska wokalistka i aktorka, której magicznego głosu nie da się zapomnieć, wystąpiła nad Brdą.


Ze sceny na wodzie popłynęły piosenki jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów, legendy polskiej muzyki rozrywkowej, Seweryna Krajewskiego, w interpretacji Joanny Dark - piosenkarki i aktorki, gwiazdy słynnego "Metra".

Koncert odbył się w niedziele (22 lipca) w amfiteatrze nad Brdą. Obdarzona niezwykłym głosem artystka zaprezentowała bydgoskiej publiczności piosenki ze swojej płyty "Krajewski na dziś". Mające już kilkadziesiąt lat utwory, odświeżył współczesnymi aranżacjami Kuba Galiński. Publiczność poddała się lirycznej atmosferze takich nieśmiertelnych przebojów, jak: "Płoną góry, płoną lasy", "Uciekaj moje serce" czy "Remedium".

Rzeka Muzyki to już wakacyjna bydgoska tradycja. Już po raz piąty na scenie nad Brdą mieszkańcy mogą uczestniczyć w koncertach, które odbywają się w każdą niedzielę lipca i sierpnia. Repertuar jak zawsze jest różnorodny – od muzyki klasycznej i operowej, poprzez jazz, rock aż do bluesa i muzyki popularnej i folka.

RZEKA MUZYKI 2018
29 LIPCA - TOMASZ WENDT QUARTET
5 SIERPNIA - JAKUB KUSZLIK - PADEREWSKI NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI
12 SIERPNIA - JAN JAKUB NALEŻYTY
19 SIERPNIA - MAGDA NAVARETTE
26 SIERPNIA – KAPELA ZE WSI WARSZAWA