logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Jakub Kuszlik – „Paderewski na 100 lecie niepodległości”
5 sierpnia (niedziela) odbył się kolejny koncert w ramach cyklu Rzeka Muzyki. Widowni zaprezentował się młody, utalentowany pianista Jakub Kuszlik, który wykonał utwory Jana Ignacego Paderewskiego z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości.


Rzeka Muzyki to wakacyjna bydgoska tradycja. Już po raz piąty na scenie nad Brdą mieszkańcy uczestniczą w koncertach, które odbywają się w każdą niedzielę lipca i sierpnia. Repertuar jak zawsze jest różnorodny – od muzyki klasycznej i operowej, przez jazz, rock aż do bluesa i muzyki popularnej.

5 sierpnia (niedziela) przed bydgoską publicznością wystąpił Jakub Kuszlik z utworami Jana Ignacego Paderewskiego z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Koncert dał niepowtarzalną okazję do przypomnienia postaci Ignacego Jana Paderewskiego - wielkiego artysty i ambasadora polskości. To był muzyczno - historyczny wieczór. Jakub Kuszlik  - student Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Katarzyny Popowej-Zydroń. Laureat II nagrody na X Międzynarodowym Konkursie im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy (otrzymał również liczne nagrody specjalne, m. in. za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina oraz za najlepsze wykonanie utworu I. J. Paderewskiego w finale konkursu).

Wybrzmiały kompozycje kompozytorów, których interpretował Paderewski: Chopina, Beethovena czy Schumanna, a także Paderewskiego. Zagrane przez Kuszlika fortepianowe kompozycje, sprawiły, że licznie zebrana publiczność mogła poczuć klimat recitali wielkiego Polaka, a historyczne ciekawostki przygotowane przez organizatorów sprawiły, ze był to wieczór, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich melomanów.

RZEKA MUZYKI 2018, AMFITEATR OPERY NOVA
12 SIERPNIA – JAN JAKUB NALEŻYTY
19 SIERPNIA – MAGDA NAVARETTE
26 SIERPNIA – KAPELA ZE WSI WARSZAWA