logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Fortepianowy wieczór z historycznym tłem
Zapraszamy na kolejny koncert tegorocznej Rzeki Muzyki. Widowni zaprezentuje się młody, utalentowany pianista Jakub Kuszlik, który wykona utwory Jana Ignacego Paderewskiego z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości.


Rzeka Muzyki to wakacyjna bydgoska tradycja. Już po raz piąty na scenie nad Brdą mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w koncertach, które odbywają się w każdą niedzielę lipca i sierpnia. Repertuar jak zawsze jest różnorodny – od muzyki klasycznej i operowej, przez jazz, rock aż do bluesa i muzyki popularnej.

5 sierpnia (niedziela) przed bydgoską publicznością wystąpi Jakub Kuszlik z utworami Jana Ignacego Paderewskiego z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Kuszlik jest studentem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego
w Bydgoszczy. Swoje umiejętności doskonalił także na warsztatach, prowadzonych przez m. in. Arie Vardi, Kevina Kennera, Bernda Goetzke, Bruno Canino. Urodził się w 1996 r. w Bochni. Edukację muzyczną rozpoczął w rodzinnym mieście w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w klasie fortepianu. Jest laureatem wielu konkursów pianistycznych, w tym Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Koninie (III miejsce, 2010), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Zgorzelcu (II miejsce, 2011), Turnieju Pianistycznego im. H. Czerny- Stefańskiej w Żaganiu
(I miejsce, 2012), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego EPTA w Krakowie (II miejsce, 2012) i Międzynarodowego Konkursu im. M. Moszkowskiego w Kielcach (I miejsce, 2013).

W 2016 roku, już jako student Bydgoskiej Akademii Muzycznej zdobył drugą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. I. J. Paderewskiego.

Jakub Kuszlik, 5 sierpnia (niedziela), godz. 19:00, amfiteatr przy Operze Nova, wstęp wolny.

RZEKA MUZYKI 2018, AMFITEATR OPERY NOVA

5 SIERPNIA – JAKUB KUSZLIK - PADEREWSKI NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI
12 SIERPNIA – JAN JAKUB NALEŻYTY
19 SIERPNIA – MAGDA NAVARETTE
26 SIERPNIA – KAPELA ZE WSI WARSZAWA