logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Film promujący Bydgoszcz z prestiżową nagrodą
Film promocyjny „Bydgoszcz - piękniejsza niż myślisz” został doceniony w kategorii komunikacja turystyczna nagrodą główną Grand Prix w ramach 18th. FilmAT Festival. Główną rolę w spocie zagrała Orkiestra na Dużym Rowerze.


Dzisiaj (04.03) Prezydent Miasta Rafał Bruski pogratulował i przekazał statuetkę Maciejowi Drapińskiemu - szefowi Big Bike Orchestra oraz autorowi scenariusza nagrodzonego spotu „Bydgoszcz - piękniejsza niż myślisz”. Zespół Orkiestry na Dużym Rowerze za film promocyjny o Bydgoszczy otrzymał nagrodę główną w kategorii film turystyczny. - Serdecznie gratuluję otrzymanej nagrody, to wyjątkowe wyróżnienie dla naszego miasta, jego mieszkanek i mieszkańców. Spot doskonale ukazuje urokliwe miejsca Bydgoszczy, zachęca do odkrywania jej na nowo oraz zaprasza turystów do Bydgoszczy piękniejszej niż myślicie. Po tym sukcesie, czekamy i liczymy na kolejne – powiedział Prezydent Miasta Rafał Bruski.

Festiwal FilmAT prezentuje najnowsze trendy w dziedzinie filmów korporacyjnych i instytucjonalnych, filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych, komunikacji turystycznej oraz ocena produkcji audiowizualnych w zależności od ich poziomu artystycznego i możliwości wpływania na grupę docelową. Festiwal wspiera rozwój krajowych i zagranicznych produkcji i organizuje odrębny konkurs filmowy dla filmów polskich oraz filmów z całego świata.
Jury 18. edycji Festiwalu FilmAT to grono zacnych, międzynarodowych specjalistów. Filmy oceniali m.in.:
• Zbigniew Żmudzki, Przewodniczący Międzynarodowego Jury,
• Aleksander V. Kammel, Prezydent International Tourfilm Academy,
• Nikolay Kostov, Radca Ambasady Bułgarii – kieruje Przedstawicielstwem Turystycznym w ramach Ambasady,
• Magdalena Krucz, dyrektor w Departamencie Marketingu Polskiej Organizacji Turystycznej.

Spot dostępny jest TUTAJ.

Warto wiedzieć
Big Bike Orchestra to polski zespół pop-folkowy utworzony w 2021 roku w Bydgoszczy. Unikalnym atutem zespołu jest połączenie przez muzyków gry na instrumentach z jednoczesną jazdą na specjalnie skonstruowanym sześcioosobowym rowerze. Grupa jest półfinalistą XIII edycji „Mam Talent”. Orkiestra zagrała już ponad 200 koncertów, przemierzając ponad 100 tysięcy kilometrów. Swoje rowerowe show prezentowali w 12 krajach. Ich szaleństwo rozprzestrzenia się również w mediach społecznościowych, gdzie ich filmy obejrzano już ponad 100 milionów razy, zdobywając serca fanów z całego świata. Wyjątkowy i wymagający projekt w historii zespołu miał miejsce we wrześniu 2023 roku, gdy wyruszyli w szalony "Eurotrip on Big Bike - from Bydgoszcz to Europe". W ciągu dziesięciu dni odwiedzili 10 krajów europejskich, dostarczając niezapomnianych wrażeń przy ikonicznych miejscach, takich jak Wieża Eiffla w Paryżu, Brama Brandenburska w Berlinie, Atomium w Brukseli, Most Karola w Pradze, Opera w Zurychu, a nawet pedałowali swoim BigBajkiem przez ulice i mosty w Amsterdamie. Ich debiutancki album muzyczny "Maniana" ukaże się w kwietniu 2024 roku. Po premierze zespół wyruszy w trasę "Maniana Tour 2.4", aby dzielić się swoją muzyką z fanami w różnych zakątkach kraju oraz Europy.