logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Czy ryby śpią? – spektakl Teatru Kameralnego
Teatr Kameralny zaprasza do Opery Nova na swoją najnowszą sztukę teatralną, która podejmuje ważny i trudny temat godzenia się ze stratą. Spektakl skierowany jest do dzieci od 9 lat. Premiera 24 października. Zostały ostatnie miejsca!


Jette to dziesięcioletnia dziewczynka, która rok wcześniej musiała pożegnać się z bratem. Rozmowa o stracie jest jedną z form jej terapii, dzieli się więc z widzami wszystkim, co przeżyła przez miniony rok. Ale nie tylko. Dzięki jej opowieści poznajemy też Emila – chłopca, który musiał się mierzyć z chorobą, miłośnika pizzy, oczko w głowie mamy.
 
Spektakl, pomimo trudnej tematyki, nie stroni od humoru. Pokazuje całą paletę emocji – tak dzieci, jak i dorosłych – postawionych w szczególnych okolicznościach. Sposób, w jaki Jette przeżywa rozłąkę, wpływa nie tylko na jej rodziców i całe otoczenie, ale też na widza, który współodczuwa razem z nią. Żałoba ukazana z perspektywy Jette przybliża sposób, w jaki śmierć dotyka dzieci. To niezwykle cenna perspektywa. Autorem sztuki jest Jens Raschke, przetłumaczyła ją Monika Muskała.
 
Przedstawienie zostanie zrealizowane w żywym planie. Będzie mu towarzyszyła oprawa w postaci licznych animacji wzorowanych na dziecięcych rysunkach i muzyka. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku 9+.
 
Premiera odbędzie się 24 października o godz. 17:00 i 25 października o godz. 16:00 w Sali Kameralnej Opery Nova. Ostatnie bilety można kupić e cenie 35 zł w kasie teatru na godzinę przed spektaklem. Rezerwacja biletów: 885 904 192 (8:00-16:00) i 887 467 102 (17:00-20:00).