logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Bydgoszczanin pokaże swoje zdjęcia we Francji
Jego zdjęcia przyrody robią naprawdę niesamowite wrażenie – Piotr Górny po raz kolejny zaprezentuje swoje fotografie za granicą. Tym razem zdjęcia bydgoszczanina oglądać będzie można na Festiwalu Ptaków i Przyrody we Francji.


Piotr Górny to 26 letni mieszkaniec Jachcic. Z wykształcenia jest matematykiem, ale od lat pasjonuje się fotografią. Na międzynarodową wystawę organizowaną w ramach Festiwalu Ptaków i Przyrody we Francji trafią dwa  jego zdjęcia: "Strażniczka zbóż" i "Kraina ciemności". 

Pierwsze przedstawia pliszkę żółtą wśród kłosów żyta. Fotografia została wykonana w okolicach wału przeciwpowodziowego w Starym Fordonie w 2015 roku. Druga fotografia to portret wrony siwej. Została uchwycona prze Górnego w okolicach dworca PKP w Centrum Bydgoszczy w 2018 roku. 

Jury Festiwalu Ptaków i Przyrody wytypowało 145 zdjęć z 6 tysięcy fotografii nadesłanych z całego świata.  Wystawa prezentowana będzie w dniach 13-22 kwietnia we francuskiej miejscowości Le Crotoy (departament Somma).

Piotr Górny jest doktorantem matematyki. Fotografią przyrodniczą zajmuje się od kilku lat. Jego zdjęcia były wyróżniane i nagradzane na konkursach i festiwalach zarówno krajowych, jak międzynarodowych, m. in. Moscow International Foto Awards (III miejsce i 2 wyróżnienia), Prix de la Photographie Paris (Px3) (2 wyróżnienia) ,Tokyo International Foto Awards (Gold Award), Photo Salon Plovdiv 2017 (wyróżnienie Jury), Fine Art Photography Awards (wyróżnienie) , International Photographer of the Year 2015 (wyróżnienie), Fotograf Roku 2017 ZPFP OT (Grand Prix, I oraz III miejsce), "Po stronie natury" National Geographic (II miejsce i wyróżnienie) , Poznańskie Dni Fotografii 2014 (nagroda organizatora).