logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

4 wiosny Wyczółkowskiego
Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy świętuje 169. urodziny swojego patrona. Wraz z pedagogami i uczniami Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego zapraszają do wspólnego świętowania.


Leon Wyczółkowski był wybitnym malarzem, rysownikiem i grafikiem, a teraz jest także patronem bydgoskiego Muzeum Okręgowego. Urodził się 11 kwietnia (wg kalendarza juliańskiego) / 24 kwietnia (wg kalendarza gregoriańskiego) 1852 roku w Hucie Miastkowskiej na Podlasiu, w rodzinie Antoniny z Falińskich i Mateusza Wyczółkowskiego.

Z okazji przypadających w kwietniu urodzin artysty Muzeum Okręgowe zaprasza do Domu Leona Wyczółkowskiego - na Wyspę Młyńską, gdzie pojawi się wystawa czterech dzieł malarza pt. „Wiosna”. Na razie niestety wyłącznie wirtualnie, do tradycyjnego zwiedzania muzeum zaprosi po otwarciu instytucji kultury.

Z kolei na podstawie warsztatów przeprowadzanych przez uczniów i pedagogów z Zespołu Szkół Plastycznych muzeum przygotuje dla najmłodszych bydgoszczan warsztatową kartę pracy, która będzie kontynuacją przygód małego Leona Wyczółkowskiego. Kartę będzie można niedługo pobrać ze strony MOB.

Szczegółów szukajcie na stronie www.muzeum.bydgoszcz.pl.