logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Sportowo-rekreacyjne centrum osiedla Kapuściska
Tereny pomiędzy ulicami Szarych Szeregów i Przodowników Pracy zmieniają się w rekreacyjne centrum osiedla. Powstaje tam plac do kalisteniki i plenerowa siłownia. Będą one sąsiadować z budowanym parkiem wodnym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5. Wcześniej powstały plac zabaw, skatepark, wybieg dla psów i wielofunkcyjne boiska.


Obecnie trwa montaż urządzeń do kalisteniki. Na skwerze montowane są zestawy słupków i drabinek, które pozwalają wykonywać szereg różnych ćwiczeń z wykorzystaniem własnej masy ciała. Pod urządzeniami ma zostać ułożona też bezpieczna nawierzchnia. Obok placu lokalizowane będą też urządzenia siłowni plenerowej. Poza tym zaplanowano ustawienie  ławek i koszy na śmieci. Na tę inwestycję w budżecie miasta  przeznaczonych jest ponad 100 tysięcy złotych. Jest ona realizowana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na to przedsięwzięcie zagłosowało 234 mieszkańców.

Wcześniej na sąsiednim terenie powstał wybieg dla psów i plac zabaw. Teraz planowane jest jeszcze ich  oświetlenie. Na ten cel zarezerwowanych jest  50 tysięcy złotych. W trakcie głosowania projekt otrzymał 310 głosów.

Najważniejszym obiektem rekreacyjnym  dla wielu osiedli, nie tylko Kapuścisk, stanie się prawdopodobnie park wodny przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5. Podpisaliśmy już umowę z wykonawcą prac budowlanych. Koszt tej inwestycji to 24,4 mln zł. W jej ramach wybudowana zostanie nowa hala, która pomieści między innymi sześciotorowy basen o wymiarach 25x12,5 m. W obiekcie znajdzie się też niecka rekreacyjna o powierzchni  142,3 m kw. z atrakcjami (sztuczna rzeka, zatoka sztucznej fali, masaż karku, gejzer, masaż podwodny, masaż perełkowy), do tego dwie niecki jacuzzi i brodzik dla najmłodszych dzieci o głębokości 30 cm z tak zwanym  grzybkiem wodnym. Na basenie przewidziano też 50-metrową zjeżdżalnię rurową zewnętrzną z wanną hamowną, dwustopniowe trybuny dla widzów na 105 miejsc i siedziska dla zawodników i trenerów (48 miejsc), a także zespół szatniowo-sanitarny i dwie sauny fińskie z natryskami schładzającymi. Na piętrze zlokalizowane będą: sala do fitness, siłownia, przebieralnie, pomieszczenia trenerów i gospodarcze.

W ciągu ostatnich 3 lat w rejonie ulic Szarych Szeregów i Przodowników Pracy  zbudowany został skatepark (koszt 180 tysięcy zł) , a przy ZSO nr 5 i ZS nr 36 otwarte zostały nowoczesne wielofunkcyjne boiska, które kosztowały ponad 1,24 mln zł. 

Warto wiedzieć

O kolejnych inwestycjach zadecydują mieszkańcy. Od 1 do 31 października będzie można głosować na kolejne osiedlowe inwestycje finansowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Więcej szczegółów znajduje się na stronie www.bdgbo.pl