logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Rywalizacja o mistrzostwo Bydgoszczy rozpoczęta
W poniedziałek 18 września w Hali Łuczniczka odbyła się uroczysta inauguracja XXV Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. To największa rywalizacja sportowa w mieście, która trwać będzie przez cały rok szkolny.


Bydgoska Olimpiada Młodzieży to cykliczna impreza sportowa, organizowana przez Miejski Szkolny Związek Sportowy wraz z miastem Bydgoszcz.

Do klasyfikacji zaliczane są wyniki w następujących dyscyplinach: zespołowe gry sportowe, sztafetowe biegi przełajowe, tenis stołowy – drużyna, szachy – drużyna, LA (trójbój, czwórbój, liga lekkoatletyczna, indywidualne zawody lekkoatletyczne, pływanie (co najmniej pięcioosobowy zespół), przy czym z dyscyplin indywidualnych każda szkoła otrzyma 10 pkt. za udział.

Mistrzem Bydgoszczy zostanie szkoła, która zajmie pierwsze miejsce w BOM w każdej dyscyplinie sportu. Reprezentować będzie nasze miasto w dalszych etapach rozgrywek (wojewódzkich). Miejska olimpiada ma za zadanie nie tylko rozwijać sprawność fizyczną wśród uczniów, ale również zachęcać ich do aktywnej formy spędzania wolnego czasu.

Zakończenie XXV BOM planowane jest na czerwiec 2018.