logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Place zabaw bez barier




W Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku trwają prace przy budowie kolejnego integracyjnego placu zabaw. To kolejny element modernizacji parku, którego oferta z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Koszt tej inwestycji to blisko 700 tysięcy złotych.


W Bydgoszczy wszystkie nowe place zabaw są obecnie projektowane w sposób uwzględniający potrzeby także dzieci niepełnosprawnych. Wspólna zabawa sprzyja integracji i sprawia wszystkim dzieciom wiele radości. Plac zabaw w Myślęcinku ma być jednak szczególny pod tym względem - znajdzie się w nim kilkanaście różnych urządzeń i zestawów do zabawy, z których będą mogły korzystać dzieci nie w pełni sprawne.

Nowy plac powstanie w miejscu dotychczasowego - za kawiarnią Parkową, ale będzie zajmował większy obszar. Na placu, pomiędzy punktami gastronomicznymi i stawem, ustawione zostaną huśtawki typu bocianie gniazdo z platformą dla wózków inwalidzkich. Zaprojektowano też karuzelę, na którą będzie można wjechać wózkiem. Najmłodsi bydgoszczanie bez ograniczeń będą mogli też wcielić się na przykład w rolę maszynisty pociągu lub alpinisty w zestawie sprawnościowym ze ścianką do wspinaczki i system lin. Całość uzupełnią  zestawy ze zjeżdżalniami i drabinkami, kopalnia piasku, tuba do przechodzenia pod nasypem, bujaki, trampolina oraz domek z drewna. Na placu ustawionych zostanie szereg ławek i stojak na rowery. Cały teren zostanie ogrodzony i wyposażony w oświetlenie. Dobudowany będzie też nowy chodnik. Dosadzonych zostanie kilka drzew i kilkadziesiąt kolorowo kwitnących krzewów.

Warto podkreślić, że to kolejna inwestycja na terenie LPKiW, która uatrakcyjni jego ofertę. W poprzednich latach powstały nowe drogi rowerowe, oświetlenie, wyremontowano wiele ścieżek i chodników oraz powstał nowoczesny pawilon Akwarium i Terrarium przy ogrodzie zoologicznym.

Całe wyposażenie zachęcać będzie do zabaw i ćwiczeń ruchowych wielobarwną kolorystyką, a wszystkie jego elementy gwarantują bezpieczeństwo bawiących się maluchów. Rodzice podczas zabawy swoich podopiecznych będą mogli usiąść na ławkach, a rowerzyści zostawią swe pojazdy na stojaku. Ze względu na specyfikę miejsca, prace ziemne będą prowadzone ręcznie, dlatego dzieci będą mogły skorzystać z placu pod koniec września. Koszt tej inwestycji to blisko 700 tysięcy złotych.

Ważne liczby:
Powierzchnia – ok. 2000 metrów kwadratowych
Liczba urządzeń - 15 szt.
Liczba nowych latarni – 6 szt.
Liczba zestawów ławek – 4 szt.
Długość projektowanego ogrodzenia – 193 m