logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Będzie świetna okazja na złapanie bakcyla nauki




Popularyzują naukę oraz zdobywanie wiedzy przez zabawę i doświadczenie. Rozpoczynają się zapisy na wydarzenia XII Bydgoskiego Festiwalu Nauki.


Przed nami kolejna edycja Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Jego najważniejszym celem jest popularyzacja nauki i jej osiągnięć, interakcja oraz zdobywanie wiedzy poprzez zabawę i doświadczenie. Oferta tworzona jest z myślą o odbiorcach w różnym wieku, dlatego też program imprezy jest różnorodny i opiera się na projektach z przeróżnych dziedzin nauki, prowadzonych we wszystkich możliwych formach (wykłady, warsztaty, pokazy, eksperymenty, dyskusje panelowe, wystawy, koncerty, spotkania autorskie itp.).


XII edycja Bydgoskiego Festiwalu Nauki została zaplanowana od 20 do 22 października. Wydarzenie tradycyjnie już organizowane jest przez pięć bydgoskich uczelni: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Politechnikę Bydgoską, Collegium Medicum UMK, Wyższą Szkołę Gospodarki i Bydgoską Szkołę Wyższą. W tym roku strategicznym partnerem Festiwalu został Park Kultury - Młyny Rothera.
Podczas dwóch pierwszych dni Festiwalu naukowcy z pięciu uczelni zaproszą uczestników do sal wykładowych, laboratoriów, by pokazać zdobycze nauki i udowodnić, że edukacja nie musi być nudna. W związku z tym, że zajęcia festiwalowe cieczą się ogromnym zainteresowanie to wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc. Zapisy rozpoczną się 12 października (od godz. 12) na stronie festiwalnauki.bydgoszcz.pl. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, także te, które odbywać się będą w Młynach Rothera (tam nie obowiązują zapisy).

Naukowa Przestrzeń w młynach podzielona zostanie na trzy strefy:
- strefa Expo -  efektowne stoiska naukowe
- strefa Małego Naukowca – gry, warsztaty, wybuchowe eksperymenty to przestrzeń dedukowana młodszym i najmłodszym
- strefa Exposé – miejsce, w którym zaplanowano prelekcje, spotkania, wykłady dla dorosłych
Nie zabraknie także sceny z widowiskowymi pokazami.