logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Zostań Wolontariuszem
Chcesz się zaangażować i pomagać, ale nie wiesz od czego zacząć? Podpowiadamy, jak znaleźć ciekawą pracę wolontariacką w Bydgoszczy. Obecnie poszukujemy Wolontariuszy do Korpusu Wsparcia Seniorów. Szukamy też chętnych do współorganizacji Forum Organizacji Pozarządowych i Bydgoskiego Dnia Seniora, które odbędą się w październiku. Czekamy na Ciebie!


Nie ma miesiąca w roku, aby na bydgoskim rynku wolontariatu nie pojawiały się nowe oferty działań, a także osoby podejmujące się pracy na rzecz innych z potrzeby serca, z empatii, ze zrozumienia idei wolontariatu i społecznego zaangażowania. Przedstawiamy najnowsze propozycje.

W październiku Biuro Aktywności Społecznej, wspólnie z NGO-sami zapraszają wolontariuszy do współpracy przy organizacji dwóch wydarzeń:

  • 7 PAŹDZIERNIKA: VI Forum Organizacji Pozarządowych, w czwarte urodziny Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych przy Gdańskiej 5.
  • 20 PAŹDZIERNIKA: doroczne Bydgoskie Dnia Seniora w Teatrze Kameralnym.

W trakcie przygotowań oraz w dniu wydarzenia wolontariusze mogą zetknąć się nie tylko z zagadnieniami administracyjno-organizacyjnymi, ale także technicznym przygotowaniem transmisji internetowej, obsługą systemowego nagłośnienia, mogą także zajrzeć za kulisy teatru czy dowiedzieć się, o co chodzi w precedencji. Wszystko to buduje doświadczenie i kompetencje zawodowe młodych ludzi. O zasadach i terminach naboru informować będziemy na grupie „Siła Wolontariuszy Miejskich Bydgoszcz”

Zostań Wolontariuszem Festiwalu Prapramier

W związku z organizacją XXI. edycji Festiwalu Prapremier 2022. Oświecenie, Teatr Polski w Bydgoszczy poszukuje wolontariuszki i wolontariuszy do wsparcia w obszarach obsługi i komunikacji. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ.

Korpus Wsparcia Seniora - wyjątkowy wolontariat
Prowadzimy też stały nabór wolontariuszy w Korpusie Wsparcia Seniorów. To ogólnopolski projekt, odpowiadający na potrzeby prostej pomocy osobom starszym w codziennych czynnościach. Niekiedy formą tej pomocy są po prostu odwiedziny, wspólne wypicie herbaty, rozmowa, poświęcenie uwagi. Dlatego do tej formy wolontariatu poza osobami młodymi zapraszamy także w roli wolontariuszy samych seniorów.  Więcej Korpusie Wsparcia Seniorów przeczytać można TUTAJ.

Szukasz dalej?
W naszej miejskiej wyszukiwarce wolontariatu możesz znaleźć wiele ciekawych propozycji zadań i współorganizacji projektów. Przeglądaj oferty według zainteresowań i po określonych kategoriach tematycznych. To zarówno większe projekty, wymagające nieco dłuższego zaangażowania (wolontariat stały), jak i jednorazowe przedsięwzięcia (wolontariat akcyjny). Wyszukiwarka wolontariatu TUTAJ

Doceniamy starania wolontariuszy

W konkursie „Bydgoski Wolontariusz Roku” od wielu lat, tradycyjnie w grudniu, podsumowujemy prace grup wolontariackich, także z wielu młodzieżowych kół wolontariatu, funkcjonujących przy niemal wszystkich bydgoskich szkołach.