logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Zmiana godzin otwarcia urzędu
W związku z podjęciem kolejnych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2 zmieniamy godziny otwarcia Urzędu Miasta Bydgoszczy.


W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz pracowników urzędu miasta ograniczamy godziny funkcjonowania. We wtorki urząd będzie czynny do godz 16.00, a nie do 18-stej, jak było do tej pory. Zmiana godzin dotyczy wszystkich wydziałów i obowiązuje od jutra (24 marca) do czasu odwołania epidemii.

Urząd Miasta pracuje w następujących godzinach:
poniedziałek – czwartek: 8.00 – 16.00
piątek: 8.00 – 14.00

Przypominamy, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców od 16 marca zawiesiliśmy bezpośrednią obsługę klientów. Jednocześnie informujemy, że dostępne są biura podawcze, w których można złożyć wniosek/pismo, a w wyjątkowych sytuacjach, załatwić sprawę urzędową „od ręki”.

Biura podawcze znajdują się w następujących lokalizacjach:

1) przy ul. Jezuickiej 1 - w portierni na parterze. Jedyne otwarte wejście będzie od ulicy Jezuickiej. Nie będzie możliwości wejścia do budynku urzędu przy ul. Jezuickiej 1 innym wejściem;
2) przy ul. Grudziądzkiej - na parterze w budynku A. Wyjątki będą stanowić: uznania ojcostwa oraz zgłoszenia zgonów.
3) przy ul. Wojska Polskiego 65 - na parterze budynku będzie wyznaczone miejsce, w którym będzie można złożyć wniosek;
4) przy ul. Jezuickiej 4 A- na parterze (przy dyżurce SM)

Filie Urzędu Miasta przy ul. E. Gierczak oraz w Zielonych Arkadach są zamknięte.

Jednocześnie informujemy, że każdy mieszkaniec składający pismo/wniosek otrzyma formularz, na podstawie którego może wyrazić zgodę na doręczanie wszelkiej korespondencji związanej z przedmiotem sprawy w drodze elektronicznej, tj. w sposób przewidziany w art. 391 par. 1 pkt 2 ustawy Kodeks postępowania administracyjnego. Warunkiem takiego doręczania pism przez urząd jest podanie adresu poczty elektronicznej. Dzięki temu nie będzie konieczności kolejnych wizyt w urzędzie.

Zachęcamy Państwa do kontaktowania się z nami telefonicznie, elektronicznie bądź korespondencyjnie. W tym szczególnym czasie, prosimy zwłaszcza osoby starsze, by odłożyły osobistą wizytę w urzędzie na rzecz innych form kontaktu.

Masz pytania zadzwoń na Infolinię
Wszelkich informacji można zasięgać pod numerem infolinii 800-800-404 (z telefonów stacjonarnych) lub tel. 52 58 58 344 (dla dzwoniących z telefonów komórkowych). Infolinie czynne w godzinach pracy urzędu.