logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Zbudujemy nowe boisko na Flisach
Zlecamy budowę nowego boiska do piłki nożnej na Flisach. Będzie to kolejna atrakcja parku nad Kanałem. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.


Nowe boisko powstanie w miejscu istniejącego placu przy ul. Mińskiej, na którym młodzież często gra w piłkę. Będzie większe i profesjonalnie wyposażone. Projekt zakłada wykonanie  boiska sportowego  o nawierzchni trawiastej, o wymiarach 26,00 x 19,80 m. Na murawie wysiana zostanie specjalna traw odporna na intensywne użytkowanie i szybko regenerująca się. Zdemontowane bramki zastąpi nowy sprzęt mocowany do fundamentów. Ponadto projekt przewiduje wykonanie piłkochwytów.

Obecnie trwa przetarg na budowę. Po podpisaniu umowy prace budowlane zajmą około 2 miesięcy. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Wcześniej w parku nad Kanałem Bydgoskim powstał plac zabaw i plac do street workout’u. W tym roku oddaliśmy do użytku nową ścieżkę pieszo-rowerową nad brzegiem Kanału Bydgoskiego.
Warto dodać, że w tej części Miasta w ostatnich latach zmodernizowane zostało także boisko przy Szkole Podstawowej nr 40. Położona została nowa nawierzchnia, zamontowano piłkochwyty i ogrodzenie panelowe. W tym roku zmodernizujemy 6 istniejących „orlików”. Więcej informacji o tym projekcie znajduje się TUTAJ.

Warto wiedzieć
Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2024 roku 16 mln zł. Z wynikami głosowania ostatniej edycji BBO można zapoznać się na stronie www.bdgbo.pl. W czerwcu będzie możliwość zgłaszania zadań do kolejnej edycji.