logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Zaproś Muzuem do domu #zMOBwDOMu
Większość z nas zgodnie z zaleceniami nie wychodzi z domu. Instytucje kultury również są zamknięte, nie oznacza to jednak, że nie możemy korzystać ze świata sztuki, historii czy szeroko pojętej kultury. Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy ma propozycje, które pomogą przetrwać ten trudny czas.


Włączając się w ogólnopolską akcję #zostańwdomu, Muzeum Okręgowe zachęca do aktywnego udziału w projekcie #zMOBwDOMu. Będzie to czas zabawy i nauki zainspirowanej bydgoskimi zbiorami muzealnymi. Śledząc stronę internetową MOB a także portale społecznościowe, od 19 marca będzie można dowiedzieć się nieco więcej o sztuce i historii, zaczerpnąć pomysły na zabawy z dziećmi, które nie wymagają wyjścia z domu. Materiały udostępniane będą dwa razy dziennie: przed południem - skierowane do najmłodszych, popołudniu – dla starszych odbiorców.

Dla dzieci znaleźć będzie można inspiracje do kreatywnych zabaw w oparciu o reprodukcje Leona Wyczółkowskiego - #wdomuzWyczółem, m.in. do wydruku puzzle czy laurka. Codziennie Muzeum będzie udostępniać do druku również karty pracy oraz kolorowanki. Dla łaknących sztuki polecamy #ARTeFAKTYzMOB: informacje i ciekawostki dotyczące wybranych obiektów. Natomiast w ramach #słuchajmuzeum będzie można zapoznać się z audiodeskrypcjami – to propozycja skierowana szczególnie dla osób niewidzących i niedowidzących, ale w obecnej, wyjątkowej sytuacji każdy może z niej skorzystać. Ciekawą formą z pewnością będzie również wysłuchanie muzycznych interpretacji wybranych obrazów, przygotowanych w ramach projektu „Muzealne partytury”. Nie zabraknie również materiałów informacyjnych dotyczących historii bydgoskiego muzeum. Wszystkim, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę zachęcamy do uczestnictwa w Akademii MOB. Dwa razy w tygodniu w godzinach wieczornych będą pojawiać się prezentacje dotyczące m.in. historii i techniki w muzeum czy przybliżające życie i twórczość wybitnego artysty związanego z Bydgoszczą - patrona Muzuem – Leona Wyczółkowskiego.

Nie wychodząc z domu nadal możemy „odwiedzić” muzeum. Wystarczy wejść na stronę MOB: www.muzeum.bydgoszcz.pl oraz profile społecznościowe na Facebook’u i Instagramie.