logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Zapraszamy na Obywatelską Sobotę. Liczy się każdy głos!
Trwa głosowanie na Bydgoski Budżet Obywatelski. Osoby, które potrzebują pomocy lub nie posiadają dostępu do Internetu, a chcą oddać głos zapraszamy w najbliższą sobotę (3 grudnia) w godz. 11-13 do centrum handlowego Focus lub Rondo. Mieszkańcy zdecydują, które z 447 projektów trafią do realizacji. Na zadania wskazane przez mieszkańców nadal zabezpieczamy 16 mln zł.


Przypominamy, że głosowanie elektroniczne odbywa się na stronie www.bydgoszcz.pl/BBO. Wypełnienie formularza zajmuje tylko kilka minut. Główna kategoria projektów to pomysły osiedlowe. W Bydgoszczy znajdują się większe i mniejsze osiedla. Kwoty zostały rozdzielone proporcjonalnie biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców. Wśród najpopularniejszych propozycji są: projekty „zielone” i ekologiczne, rewitalizacja skwerów, alejek i parków, unowocześnianie i budowa nowych placów zabaw oraz innych form rekreacji np. street workout. Drugą kategorią są zadania ponadosiedlowe. W tym roku zadań o charakterze ogólnomiejskim jest 20. Wśród propozycji znajdziemy m.in. te o charakterze rekreacyjnym, sportowym, a także rewitalizacje terenów zielonych i propozycje ekologicznych rozwiązań w mieście.

Potrzebujesz pomocy w głosowaniu? Pomożemy

Mieszkańcy, którzy potrzebują pomocy w wypełnieniu elektronicznego formularza i nie mają dostępu do Internetu mogą liczyć na pomoc.  Stałe punkty do głosowania funkcjonują w BCOPW i Młynach Rothera w godzinach urzędowania. Można też zagłosować za pośrednictwem infolinii dzwoniąc w dni robocze w godz. 8-16 na numery telefonów 52 51-53-555.
W najbliższą „Obywatelską Sobotę” (3 grudnia)  w godzinach od 11 do 13  głosować będzie można dodatkowo w centrach handlowych Focus (ul. Jagiellońska) i Rondo (ul. Kruszwicka). Akcję będziemy kontynować w kolejne weekendy. Również na jarmarku bożonarodzeniowym 6 grudnia pojawią się stanowiska, gdzie pracownicy Urzędu Miasta pomogą zagłosować. Jeśli masz inne pytania napisz do nas: budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl

Tam będziemy dla Was

  • 3 grudnia - Obywatelska Sobota z BBO Focus Mall Bydgoszcz- 11:00-13:00
  • 3 grudnia - Obywatelska Sobota z BBO CH Rondo - 11:00-13:00
  • 6 grudnia - Mikołajki z BBO Jarmark Bożonarodzeniowy (namiot społeczny przy ul. Mostowej) - 12:00-16:00
  • 10 grudnia - Obywatelska Sobota z BBO Focus Mall Bydgoszcz - 11:00-13:00
  • 10 grudnia - Obywatelska Sobota z BBO CH Rondo - 11:00-13:00
  • 11 grudnia - Niedziela z BBO Focus Mall Bydgoszcz - 11:00-13:00
  • 11 grudnia - Niedziela z BBO CH Rondo - 11:00-13:00