logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Zapraszamy na koncerty przy fontannie multimedialnej
W środę, 11 maja odbędzie się pierwszy koncert fontanny multimedialnej na skwerze przy ul. Słowackiego i Szwalbego. W sezonie wiosennym koncerty odbywać się będą w każdą środę, piątek i sobotę o godz. 21.30. W wakacje fontanna będzie dawać koncerty codziennie.


Przegląd techniczny fontanny przy Filharmonii Pomorskiej zakończył się sukcesem. Fontanna multimedialna na skwerze przy ul. Słowackiego i Szwalbego da swój pierwszy koncert w środę 11 maja o godz. 21.30.
 
Tradycyjnie w sezonie wiosennym (do końca czerwca) i jesiennym (wrzesień-październik) odbywać się będzie cykl koncertów utworów największych kompozytorów minionych wieków, jak i współczesnych artystów. Wodno-muzyczne widowiska odbywać się będą w każdą środę, piątek i sobotę o godz. 21.30. Muzyka współczesna zabrzmi w środy i soboty, a muzyka klasyczna w piątki.
 
Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy, która jest opiekunem fontanny zapowiedziała, że w sezonie wakacyjnym (lipiec, sierpień) koncerty muzyczne odbywać się będą codziennie o tej samej - godz. 21.30.  
 
Warto wiedzieć
Fontanna multimedialna jest atrakcją Dzielnicy Muzycznej od 2014 roku. Fontanna ma  sterowane elektronicznie dysze, które wypuszczają wodę w rytm muzyki. Pokazy multimedialne „woda-światło-dźwięk” odbywają się po zmierzchu.