logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Zachęć do zgłoszenia pomysłu na Bydgoszcz!
To już ostatnie dni konkursu na krótki filmik lub plakat promujący zbliżające się wielkimi krokami zgłaszanie projektów w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Na pomysły bydgoszczan czekamy do 19 maja. Liczymy na kreatywność i fantazję, które nagrodzimy atrakcyjnymi nagrodami. Szczegóły konkursu na stronie www.bdgbo.pl.


Idea jest prosta - to mieszkańcy mają zachęcić swoich sąsiadów, bliskich i przyjaciół do zgłaszania projektów osiedlowych, ponad osiedlowych i małych projektów społecznych w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Poprzednia edycja programu i kilkaset zgłoszonych projektów wskazuje, że bydgoszczanie wiedzą jak kreatywnie rozwijać swoje osiedla. Teraz czas, by to powtórzyć. Organizujemy konkurs na obywatelski film lub plakat, w którym mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy, bez względu na wiek!

Wystarczy nagrać krótki, maksymalnie 30-sekundowy filmik lub wykonać plakat formatu A3, którym zachęcicie innych bydgoszczan do zgłaszania swoich projektów w najbliższej edycji BBO. Swoje propozycje przesyłajcie na adres budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl. W treści przesyłanej wiadomości nie zapomnijcie podać tytułu Waszego dzieła, swojego imienia i nazwiska, wieku oraz numeru kontaktowego. Niezbędny będzie też skan podpisanego oświadczenia autora (pobierz TUTAJ) lub jego opiekuna (w przypadku osób niepełnoletnich) – do pobrania TUTAJ.

Na pomysły czekamy do 19 maja. Najciekawsze propozycje nagrodzimy – do wygrania tablety, smartwatche i głośniki bezprzewodowe.

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.
 
Warto wiedzieć:

BBO składa się z dwóch zasadniczych etapów: zgłaszania projektów i głosowania na nie. Oba są niezwykle ważne, dlatego warto zachęcać do czynnego brania udziału w najbardziej proobywatelskim programie, jakim jest budżet obywatelski.

20 kwietnia zakończyliśmy konsultacje społeczne w sprawie regulaminu programu Bydgoski Budżet Obywatelski. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy wypełnili ankiety i podzielili się swoją opinią dotyczącą programu. Wszystkie zgłoszone podczas konsultacji opinie i uwagi zostaną omówione z Radą do spraw Partycypacji Społecznej, która aktywnie wspiera proobywatelskie projekty i działania. Od 2018 roku Rada, w składzie której znajdują się przedstawiciele strony społecznej, Rad Osiedli czy Młodzieżowej Rady Miasta, aktywnie działa w zakresie prac nad ulepszeniem Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego czy konsultacji społecznych. Po opublikowaniu raportu z konsultacji podamy  harmonogram tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.