logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Z Bydgoszczy w świat – Polwell ma nowe centrum dystrybucyjne
Otwarte 8 maja centrum dystrybucyjne jest kluczowym dla rozwoju firmy przedsięwzięciem – przyczyni się znacząco do wzrostu możliwości firmy w zakresie obsługi klientów. Powstanie centrum przełoży się też na ergonomię pracy i wydajność, która wzrośnie trzykrotnie. W uroczystym otwarciu centrum wziął udział prezydent Rafał Bruski.


- Jestem dumny i szczęśliwy, że mogę obserwować dynamiczny wzrost firmy, która tutaj ma swoje korzenie. To co Panowie stworzyliście zasługuje na wielkie uznanie. Gratulując dotychczasowych sukcesów, życzę jednocześnie by dalsze plany były równie ambitne – mówił podczas otwarcia Prezydent Rafał Bruski.

Nowe centrum dystrybucyjne ma powierzchnię 7,5 tys. mkw, a łączna liczba półek kompletacyjnych przekracza 10 000. Całością zarządza nowoczesny system zarządzania magazynem klasy WMS (z ang. Warehouse Management System). W porównaniu z poprzednim, powierzchnia magazynu, a zarazem jego pojemność operacyjna, zwiększy się prawie trzykrotnie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii na stosunkowo niewielkiej powierzchni udało się zbudować najlepiej funkcjonujące centrum logistyczne w branży. Obsługiwać ono będzie sklepy stacjonarne Fale Loki Koki, hurtownie, salony fryzjerskie oraz klientów e-commerce. Będzie to miało duży wpływ na optymalizację pracy w oddziałach.

Co znajdziemy wewnątrz centrum dystrybucyjnego
Wewnątrz centrum znajduje się m.in. 3-kondygnacyjna antresola o łącznej liczbie 6500 półek kompletacyjnych, 3 szafy automatyczne o łącznej liczbie 3000 półek kompletacyjnych, zespół automatycznych przenośników i sorter. Zastosowane w nowym centrum dystrybucyjnym technologie magazynowe pomogą pracownikom w realizacji procesów magazynowych. Znaczącej poprawie ulegnie ergonomia pracy, co wpłynie na zwiększenie jej efektywności. Cały proces przygotowania zamówień będzie realizowany na trzykondygnacyjnej antresoli przy pomocy pojemników. Dbając o wygodę pracy oraz minimalizując ruch w nowym magazynie, cała antresola wyposażona będzie w zespół automatycznych przenośników. Ich zadaniem będzie transport pojemników ze skompletowanym towarem do strefy kontroli i na koniec do strefy wyjścia. Proces kompletacji towaru będzie również realizowany z wykorzystaniem regałów automatycznych, gdzie bez żadnego ruchu operatora magazynowego towar zostanie podany pracownikowi magazynu w celu jego pobrania. Ponadto proces kompletacji będzie wspomagany przez automatyczne sortery, które są w stanie rozsortować 3000 sztuk towaru na dedykowane zamówienia w ciągu jednej godziny. Efektem tych zmian będzie trzykrotny wzrost wydajności, który znaczenie przyspieszy wewnętrzny przepływ towarów w magazynie, redukując tym samym znacznie wysiłek pracownika.

Jak powstawało Centrum
Pierwsze prace koncepcyjne nad projektem rozpoczęły się w II kwartale 2017 roku. Prace budowlane ruszyły na początku 2018 roku i trwały kilka miesięcy  - zostały zakończone we wrześniu 2018. Z początkiem października 2018 ruszyły prace związane z wdrożeniem nowoczesnej technologii magazynowej, które właśnie się zakończyły. 


POLWELL – kilka słów o firmie

Firma Polwell została założona 20 czerwca 1990 roku przez Waldemara Koteckiego, Rodryga Grzelaka i Walentego Wolffa w podbydgoskich Białych Błotach.
Początkowo ma zaopatrywać głównie fryzjerów z Bydgoszczy i okolic. Dynamiczny rozwój firmy sprawia, że szybko staje się jednym z najważniejszych dystrybutorów akcesoriów i produktów fryzjerskich w kraju. Wszystko dzięki konsekwentnie rozwijanej ofercie, w której już na początku lat 90. znajdują się takie uznane fryzjerskie marki jak Wella czy Londa. Asortyment Polwell szybko poszerza się także o produkty zachodnich renomowanych marek m.in. Moser, Witte, Valera, Mila, Mila technic, Nails Expert, Tondeo, Olivia Garden, artego, Montibello oraz Kemon.
W 1992 roku Polwell przeprowadza się na stałe do Bydgoszczy, skąd rozpoczyna ekspansję na kraj, otwierając w większych miastach Polski swoje oddziały. Dziś poza centralą w Bydgoszczy, ma ich aż kilkadziesiąt. Ponadto w ramach organizacji Grupa Polwell współpracuje sieć hurtowni fryzjerskich oraz sklepów.
Polwell od początku podejmuje szereg innowacyjnych przedsięwzięć. W 1995 r., jako pierwsza w Polsce hurtownia, wydaje profesjonalny Katalog Branży Fryzjerskiej – element niezbędny w pracy każdego fryzjera. Katalog spotyka się z uznaniem w branży i zaczyna być wydawany regularnie. Trzy lata później, w 1998 roku, zakłady fryzjerskie i salony otrzymują bezpłatny kwartalnik branżowy Hair Club – Porozmawiajmy o Włosach, z którego mogą dowiedzieć się o najnowszych trendach, fryzurach, produktach, kursach, szkoleniach, targach itp. Podobnie jak Katalog Branży Fryzjerskiej, czasopismo wydawane przez Polwell ukazuje się do dziś.
W 2012 roku firma prezentuje nową odsłonę magazynu branży fryzjerskiej – „Fale Loki Koki – Czasopismo Kreatywnego Fryzjera”. Powstaje również elektroniczna wersja pisma, dostępna na stronie Magazyn.FaleLokiKoki.pl.
Gdy nastaje era Internetu, Polwell jako pierwszy w Polsce uruchamia portal branży fryzjerskiej – Fryzjerpolski.pl. Prezentuje w nim aktualności z branży, informacje o targach i szkoleniach, relacje z imprez fryzjerskich, zdjęcia, trendy i fryzury. Nie tylko sprzedaje, dba także o informację i edukację w branży. Nie przestaje rozwijać swojej oferty.
Oferta Polwell to dziś ponad 8500 produktów - od kosmetyków, przez sprzęt i wyposażenie, po specjalne oprogramowanie wspierające zarządzanie salonem fryzjerskim. Polwell oferuje wszystko, co potrzebne jest do prowadzenia salonu fryzjerskiego, ale nie tylko - w bogatym asortymencie znajdują się także profesjonalne produkty do pielęgnacji, przedłużania i zdobienia paznokci.