logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Wylicytuj makowiec i wesprzyj WOŚP
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 31 – w niedzielę 29 stycznia br. bydgoszczanki i bydgoszczanie zagrają z WOŚP-em. Ruszyły także internetowe licytacje. Wśród nich 2 aukcje prezydenta Rafała Bruskiego.


W tym roku Orkiestra gra pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych”. Cel nadchodzącego 31 Finału WOŚP to zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. Po raz pierwszy w historii Orkiestry kupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować. Jak co roku, można wylicytować „przedmioty” wystawione na aukcjach przez prezydenta Bydgoszczy– legendarny makowiec Rafała Bruskiego i Dzień w urzędzie miasta spędzony z prezydentem Bydgoszczy. Linki do aukcji TUTAJ i TUTAJTradycyjna zbiórka na ulicach polskich miast odbędzie się 29 stycznia 2023 r. O 20:00, jak co roku, wyślemy Światełko do nieba.
Tego samego dnia Miejskie Centrum Kultury zaprasza do Kina Orzeł na specjalne pokazy. Podobnie jak w ubiegłym roku, biletem wstępu będzie wrzutka do puszki WOŚP w Miejskim Centrum Kultury. Co zobaczymy?
godz. 12.00: #bajkizpolski czyli dobrze znany cykl spotkań dla najmłodszych widzów, w ramach którego wyświetlane są najciekawsze filmy i seriale animowane wyprodukowane w ostatnim czasie w Polsce właśnie z myślą o maluchach. Tym razem na ekranie zagości zima i zabawa na śniegu, w tym przygody Żubra Pompika, Mami Fatale i leśnych bohaterów „Przytul mnie”.
godz. 13.15: „Johnny” – film w reżyserii Daniela Jaroszka opowiadający o ks. Janie Kaczkowskim oraz jego podopiecznym, Patryku Galewskim gwarantują wzruszenie.
Miejskie Centrum Kultury wystawiło też na aukcjach WOŚP sporo niespodzianek. Wśród nich m.in. plakat filmu „Silent Twins” z autografem reżyserki Agnieszki Smoczyńskiej, książka „Wieloryb z Lorino – zapiski z końca świata” ze specjalną dedykacją Macieja Cuske czy plakat z autografem Pata Metheny’ego. Szczegóły dotyczące aukcji MCK-u TUTAJ

Na aukcjach pod kuratelą bydgoskiego sztabu WOŚP można licytować m.in. książkę Małgorzaty Grosman „Bydgoski firtel”, kolację Jackiem Góralskim, warsztaty karmelarskie, pakiety startowe Enea Bydgoszcz Triathlon i Terenowej Masakry i inne.
Więcej informacji o tym, jak Bydgoszcz gra z Orkiestrą i aktualną listę aukcji można znaleźć na stronie Sztabu WOŚP w Bydgoszczy