logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Wyjeżdżasz w dniu wyborów? Weź zaświadczenie o prawie do głosowania
To już ostatnie dni, aby otrzymać zaświadczenie o prawie do głosowania. Wyborca, który zamierza zmienić miejsce pobytu w czasie wyborów ma na to czas do piątku, 26 czerwca. Dziś też ostatni dzień, aby dopisać się do spisu wyborców!


Jeżeli planujemy urlop lub wyjazd służbowy w czasie wyborów, weźmy zaświadczenie o prawie do głosowania. Z takim zaświadczeniem można głosować w dowolnym obwodzie głosowania w kraju, za granicą lub na polskim statku morskim. Do tej pory wydaliśmy ponad 2,7 tys. takich zaświadczeń.

Wniosek o wydanie takiego zaświadczenia składa się w urzędzie miasta, w którym wyborca jest ujęty w spisie wyborców. Można to zrobić najpóźniej do piątku, 26 czerwca. Wniosek można złożyć bez wychodzenia z domu za pośrednictwem platformy ePUAP (link TUTAJ).

Zaświadczenia wydawane są przez Referat Ewidencji Ludności Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Bydgoszczy przy ulicy Przyrzecze 7- 13 pok.104 oraz Biurze Meldunkowym przy ul. Gierczak 6 (Fordon) w godzinach pracy urzędu (pn, śr, czw: 8-16, wt: 8-18, pt: 8-14).

Informacje szczegółowe dot. zaświadczeń o prawie do głosowania znajdują się TUTAJ.

Ostatni dzień na dopisanie się do spisu wyborców

Brak meldunku na osiedlu, na którym się mieszka nie wyklucza głosowania w lokalu wyborczym zlokalizowanym w miejscu zamieszkania. Wystarczy dopisać się do rejestru wyborców. Zachęcamy do składania wniosków o dopisanie się do spisu wyborców za pośrednictwem platformy ePUAP. Link TUTAJ.

Wniosek o dopisanie do spisu wyborców trzeba złożyć najpóźniej do wtorku, 23 czerwca. Aby dopisać się do spisu należy złożyć wniosek (pobierz TUTAJ) w Referacie Ewidencji Ludności Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Bydgoszczy przy ulicy Przyrzecze 7- 13 pok. 101 w godzinach pracy urzędu (pn, śr, czw: 8-16, wt: 8-18, pt: 8-14).

Więcej informacji o dopisaniu się do spisu wyborców znajduje się TUTAJ.