logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Wybieg dla małych i dużych czworonogów
Zlecamy budowę kolejnego psiego wybiegu w Fordonie. Nowy obiekt zlokalizowany będzie u stóp wzgórza z dębem Napoleona na osiedlu Tatrzańskim. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelskim.


Nowy wybieg dla czworonogów powstanie na łagodnym zboczu przy drodze prowadzącej do dawnej owczarni. Wielu właścicieli psów już teraz korzysta z tego terenu. W ubiegłym roku opracowaliśmy projekt. Zakłada on podzielenie obiektu na  strefę dla małych psów oraz strefę dla dużych psów. Zbudowane zostanie panelowe ogrodzenie terenu, tak by psy mogły wybiegać się bez smyczy. Na jego terenie ustawione zostaną różne przeszkody, które pomogą przez zabawę szkolić czworonogi (tunel, płotki do przeskoków, kładki, hydrant z poprzeczką). Zaplanowano również ustawienie kosza na śmieci, ławki z oparciem i tablicy z regulaminem.

Obecnie trwa przetarg na realizację prac budowlanych. Po podpisaniu umowy, prace wraz z odbiorami zajmą około 2 miesięcy. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski. W Bydgoszczy znajduje się obecnie 8 wybiegów dla psów. Największy jest na Bielawach, przy ul. Wyszyńskiego.

Warto wiedzieć

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2024 roku 16 mln zł. Z wynikami głosowania ostatniej edycji BBO można zapoznać się na stronie www.bdgbo.pl. W czerwcu będzie możliwość zgłaszania zadań do kolejnej edycji.