logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Wtorek w Bydgoszczy
Wtorkowe wydarzenia.

Dziś w Bydgoszczy.

W Miejskim Centrum Kultury wystawa malarstwa Marka Wróbla „W kolorze” (10.00, galeria Wspólna) oraz seanse filmu „Creative Control” reż. Benjamin Dickinson (16.00, 20.30), a członkowie KMF Mozaika obejrzą remake legendarnego westernu z 1960 r. „Siedmiu wspaniałych” reż. Antoine Fuqua, prod. USA 2016 (18.15).

Pałac Młodzieży przyjmuje zapisy na półkolonie zimowe dzieci w wieku od 7 do 12. roku życia. Pierwszy turnus zaplanowano w dniach 30 stycznia – 3 lutego, drugi od 6 do 10 lutego – koszt jednego turnusu wynosi 200 zł. Zapisy w godz. 7.00-16.00 w pok. 107 (I piętro) Pałacu Młodzieży.

W Operze Nova sprzedaż on-line biletów na spektakle zaplanowane w pierwszym kwartale br. Repertuar na stronie internetowej Opery.

Muzeum Wodociągów – Galeria Wieży Ciśnień zaprasza do 6 stycznia do zwiedzania wystawy interdyscyplinarnej „Opowieści wigilijne”.

W Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego wystawa „Jerzy Giedroyc i jego dzieło. Dorobek biblioteki KULTURY”, którą można zwiedzać do 13 stycznia oraz wystawa plakatów Joanny  Frydrychowicz-Janiak i Krzysztofa Skrzypczyka czynna do 8 stycznia. UWAGA! Dziś Biblioteka Głowna UKW czynna do godz. 16.00. Od dziś do 21 lutego Instytut Fizyki zaprasza na interaktywną wystawę edukacyjną „Świat zmysłów”, która jest prezentowana w budynku Instytutu przy placu Weyssenhoffa 11, sala 13 (parter), czas zwiedzania (lekcja wystawowa) 60-75 minut. W tygodniu wyłącznie dla grup zorganizowanych – konieczna rezerwacja, w soboty – dzień dla osób indywidualnych.

Galeria Miejska bwa zaprasza na wystawę zdjęć znakomitej aktorki, Jessiki Lange „Unseen” – ekspozycja prezentowana będzie do 29 stycznia i jest wydarzeniem towarzyszącym tegorocznej edycji festiwalu Camerimage, ponadto w Galerii bwa wystawa malarstwa Magdaleny Solich, która do 12 stycznia przyszłego roku czynna będzie w Galerii Brda przy ul. Dworcowej 94, natomiast w Galerii Kantorek wystawa pokonkursowa „Sąsiedzi” (w małym formacie), którą można zwiedzać do 14 stycznia.

Do 12 stycznia w Muzeum Fotografii prezentowana będzie wystawa Regional Press Photo 2016.

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zaprasza do zwiedzenia wystawy „Leon Wyczółkowski o sobie – autoportrety” w Spichrzach nad Brdą przy ul. Grodzkiej – prezentowana będzie do 26 lutego. Z kolei w budynku Zbiorów Archeologicznych na Wyspie Młyńskiej (ul. Mennica 2) do 12 lutego prezentowana jest ekspozycja „Bydgoszcz późnośredniowieczna i nowożytna w świetle źródeł archeologicznych”, natomiast w Exploseum (ul. Alfreda Nobla) do 31 marca druga edycja popularnej wystawy „Oldtimery – motocykle XX  wieku”.

Aktualne utrudnienia w ruchu:
- w związku z przebudową estakady na ul. Wojska Polskiego – szczegóły TUTAJ,
- wszystkie utrudnienia TUTAJ.

Planowane przerwy w dostawie prądu na terenie miasta (podajemy za stroną internetową operatora Enea)
- w godz. 8.30-13.30 w rejonie ulic: Stawowa 44-110 strona parzysta, Madalińskiego 2-6 strona parzysta, Drzymały 1-3, Słupskich 2, 2a, 3, 15a, Ostroroga 1-30, 30a, 36, 36a, 38, 40, Zakopiańska 3, Władysława IV 1, 3, 5.

Zachmurzenie duże z przelotnymi opadami śniegu, temperatura 1 stopień Celsjusza przy odczuwalnej – 4 stopnie.