logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Wspieramy coraz więcej dużych rodzin
Prezydent Rafał Bruski wręczył dziś (18 października) Bydgoską Kartę Rodziny 3+ z numerem 32 000. Uczestnictwo w programie umożliwia korzystanie z ulg i zniżek w wielu sferach życia oferowanych przez instytucje miejskie oraz partnerów prywatnych.


Bydgoską Kartę Rodziny 3+ z numerem 32 000 otrzymała z rąk prezydenta Bydgoszczy pani Magdalena Bukowska, mama czwórki dzieci.

Program Bydgoska Rodzina 3+ funkcjonuje od 2013 roku i  jest jednym z elementów polityki społecznej miasta. Celem jego powstania i funkcjonowania jest przede wszystkim promowanie modelu dużej rodziny i kształtowanie jej pozytywnego wizerunku oraz docenienie trudu podejmowanego przez rodziców decydujących o wychowywaniu trójki i więcej dzieci. Program Bydgoska Rodzina 3+ ma na celu wzmacnianie dużej rodziny oraz wspieranie w realizacji zdolności, umiejętności i zainteresowań ich członków. Uczestnictwo w programie umożliwia korzystanie z wielu ulg i zniżek w wielu sferach życia oferowanych przez instytucje miejskie oraz partnerów prywatnych, którzy zdecydują się przystąpić do programu na zasadzie porozumienia.

Wśród dotychczasowych partnerów programu są m.in. księgarnie, punkty gastronomiczne, salony fryzjerskie, miejskie instytucje kultury, przedszkola i żłobki miejskie, przychodnie, kluby sportowe, komunikacja miejska.

Jak wyrobić Bydgoską Kartę Rodzinną 3+ ?
1.    pobierz i wypełnij wniosek (LINK lub w jednym z biur meldunkowych na terenie Bydgoszczy)
2.    dołącz do wniosku zdjęcia osób uprawnionych do otrzymania karty (zdjęcia w formacie legitymacyjnym lub paszportowym, można dostarczyć na płycie CD oraz w wersji papierowej, należy je podpisać, mogą być to zdjęcia zrobione amatorsko)
3.    złóż wniosek w biurze meldunkowym na terenie Bydgoszczy
(zaznacz we wniosku preferowane miejsce odbioru kart)
4.    odbierz karty dla wszystkich członków swojej rodziny i ciesz się zniżkami

pamiętaj o ponownym złożeniu wniosku przed upływem terminu ważności Twojej karty!

Aktualna lista zniżek znajduję się TUTAJ.